Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kb 662 négyzetméteres udvarhoz...

Kb 662 négyzetméteres udvarhoz milyen fűkaszát/fűnyírót érdemes venni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt márka, lóerő, köbcenti, benzines/elektromos stb adatokra. Április közepétől kb szeptember végéig nyírnám rajta a füvet, úgy 3 hetente, szóval évente 6-7 alkalommal, a talaj itt ott egyenletlen, de kerülgetni nem sok mindent kell. Lényeges szempont még hogy nem menjen rá a fél napom hogy a fűnyírással szenvedek. Bármilyen megoldás érdekel ami megkönnyíti dolgom. Ilyen Stihl és Husi márkákra nincs jelenleg pénzem. Mivel járnék a legjobban a gyomirtón és az udvar teljes lebetonozásán kívül?

2016. ápr. 17. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Én mindig is utáltam a benzines fűnyírók zaját. Egyrészt ezért vettem egy 1 kW-os elektromos bozótvágó fűkaszát 12 ezerért, használtként árulták a jófogáson de szinte új volt.

[link]

(LUX Elektro-Freischneider E-FS-100038)

Hátránya hogy folyton ügyelni kell a villanyvezetékre és húzkodni kell utána. Az ismerőseim a benzines fűnyírókat részesítik előnyben, de nem cserélném el benzinesre. Bozótvágó késsel szerelve irtottam már vele rengeteg bozótot is a szülői háznál. Ha megállás nélkül működik akkor óránként mindössze 1 kWh villamos energiát fogyaszt. A villany jelenlegi egységárát most nem tudom.

Akár benzineset akár elektromosat veszel, a képen látható szöghajtású legyen a vágófeje:

[link]

amiben kúpfogaskerekek vannak. Ne pedig hajlított szárú legyen, mert abban bowden van, hasonló mint a km-óra meghajtók és idővel kifáradás miatt eltörik.

Az elektromosnál is fontos hogy minimum 1 kW meglegyen, mert vannak 300 W körüli fűszegélynyírók is, az gyenge ide.

2016. ápr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én arra is gondoltam hogy veszek két olcsó gépet az udvar elejét egy elektromossal nyírnám tologatós vagy akár ilyen fűkasza, így közel lenne a dugalj is, a hátsó részt meg benzines géppel lecsapnám, így nem egy gépet erőltetnék 660 valahány négyzetméteren. A demon fűkaszákat nézegetem elég erős gépnek tűnik, és így hogy csak a fele udvarra használnám lehet bírná is tovább...

Szóval ne adjam 1kw alá, köszi, hasznos volt ment a zöld.

2016. ápr. 17. 13:06
 3/4 anonim ***** válasza:

körülöttem mindenki benzinest használ, én vagyok az egydüli aki 1300wattos alco gyűjtős fűnyíróval, és egy 600 wattos wiking fűkaszával oldom meg a gaz írtását.


a titok egy jó hosszú hosszabbító, egy 30mA-es konnektoros FI relé, és a probléma örökre megoldva.


Nem kell valami baromidrága, nagyonmárkás fűnyíró,mert az lehet hogy bukta.

Vettem egy makitát, kétszer örültem..amikor megvettem, meg amikor eladtam

Aztán a lomisoktól vettem egy alko-t, az mindent bír..


az ász pedig a wiking kasza..csak kétszerannyiab került, mint a nagy..

2016. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1 LE motoros kaszánál semmi. 2 alatt eszedbe ne jusson.

Vegyél a piacon Demont, azt megteszi, aztán ha kinyiffant, veszel másikat, vagy javítod a régit, nem kerül sokba a pótalkatrész.

2016. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!