Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nordmann fenyő milyen talajt...

Nordmann fenyő milyen talajt igényel?

Figyelt kérdés

Kaptam egy kisebb Nordmann fenyőt,dézsában,karácsonyfa volt, egy budapsti erkélyen nem nagyon érezte jól magát,száradozott,meg ilyesmi.Szeretném vagy nagyobb dézsába ,vagy kertbe kiültetni.Valószínűleg nagy dézsa lesz belőle,de szeretném tudni,hogy milyen földet vegyek hozzá.

Illetve hallottam olyanról,hogy megszáradt meszet összemorzsolva szoktak ültetéskor mellé hinteni a talajba,mivel a fenyők szeretik a meszes talajt...

Szóval tanácsot szeretnék...

Köszi



2016. ápr. 17. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondozása


Elsősorban napos fekvésbe, üde, laza szerkezetű, tápanyagdús talajba való, amely nem túlzottan lúgos. A kaukázusi jegyenyefenyő magashegységi fa, ezért kevéssé szereti a mi forró nyarainkat. Vízigénye közepes, fiatal korban rendszeresen öntözzük, de idősebb korában is több odafigyelést igényel, mint sok más fa. Száraz talajban nem él meg, ahogyan mészben gazdag vagy agyagos talajban sem. A városi légszennyezést rosszul viseli, ráadásul a takácsatkák, a levéltetvek, a pajzstetvek és a gubacsatkák időnként megtámadhatják.

2016. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A meszes talajt kimondottan utálja a normann, a savanyú talajt szereti, mint a fenyők általában.

Elvileg 7 pH-t írnak rá maximum, de a gyakorlatban ennél savanyúbb talaj kellene, ezt már megtanultam saját káromon.

2016. ápr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Eloszlatva itt a félre értéseket, a nordmann fenyő kibirja 40-50 éves koráig is árnyékba, mert az erdőbe ahol nő, akkor tud fejlődni ha a nagyobb fák kidőlnek felőle, gyakorlatilag ez az a fa ami legtovább birja az árnyalást, természetesen karácsonyfatelepen nem másik nordmann fenyő alá ültetik...

Légszenyezést tényleg nem birja városok közelében nem is találsz, illetve a savanyú talajt szeretik a fenyők. Ezt ugy tudod megoldani legegyszerűbben, hogy kimész egy fenyő erdőbe és onnan szedel földet illetve tűavart, de figyelem ! ne fekete fenyő vagy erdei fenyő erdőbe menj mert azok birják a meszes talajt is :D ... legjobb lenne lucfenyő alól, de megoldás az is ha egy kis hamut teszel a földre, elvileg az is savanyitja a talajt, de azzal lehet megölöd a fenyőt , én szelidgesztenye alá teszek mindig egy kis hamut ( évente egyszer) .

Másik dolog csapadék és pára igényes, főleg idősebb korban jelenhetnek meg a betegségek rajta, egyébként nem tudom mekkora a fád elég lassan nő, viszont 30 méteres is lehet, csak a dézsás dolog miatt irom !

2016. ápr. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fahamu kimondottan lúgosítja a talajt, ezért nem is szabad pl. K-pótlásra használni olyan helyen, ahol nem savanyú a talaj.
2016. ápr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ma át ültettem egy nagy dézsába,sima obi-s földdel kiegészítve,aztán remélem,szépen alakul majd...
2016. ápr. 20. 22:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Jobban jártál volna savanyú Florasca földdel, de reméljük, így is jó lesz neki.
2016. ápr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!