Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy hívják azt a szobanövényt...

Hogy hívják azt a szobanövényt, ami nagyon emlékeztet az aloe verára, de mégsem az?

Figyelt kérdés

Bocsánat az idétlen fogalmazásért, nem tudom másként leírni. Fotót most nem tudok készíteni, ezért csak így tudok érdeklődni.


Zöld, olyan alakú levelek, mint az aloe verán, és sok kis fehér pont van rajta, ami ki is dudorodik. Levelek inkább két oldalra vannak és nem körös-körül. Elég nagyra is megtud nőni és nagyon szaporodik...


2016. ápr. 21. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Haworthia és/vagy Gasteria fajok azok valószínüleg, amire gondolsz.


A Haworthiák rozettásak, a Gasteriák levelei egy síkvan állnak, azaz nem körkörösen.


Keress képeket a google-val, akkor jobban el tudod dönteni.

2016. ápr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
aloe margit
2016. ápr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rákerestem erre a két szóra (egyiket sem hallottam még, köszi!), de egyelőre egyik képen sem olyat látok. Hasonló, hasonló, de mégsem tudnám azonos fajtának mondani.

Esetleg van még valami, ami ezekhez nagyon hasonló?

Majd lefotózom, amint tudom, de azt nem tudom mikor tudom.. :( )

2016. ápr. 21. 16:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg az lenne a jobb, ha azt a növényt fotóznád le, márcsak azért is, mert ha nem jó helye van, akkor nem olyan, mint amilyennek lennie kellene
2016. ápr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hell-ikon ***** válasza:

Pedig jól mondja az előttem szóló. Hacsak nem valami tartáshibás növényről van szó, akkor már csak az kettő marad, amit említett...


De ezekből is van több faj és azontúl még rengeteg hibrid is, szóval vagy te kutakodsz tovább neten és próbálod beazonosítani valami szakoldalon vagy tölthetsz fel képet s itt megpróbáljuk / megpróbálják neked beazonosítani és némi infóval ellátni az igényeiről.

2016. ápr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha két oldalra állnak a levelei, akkor az inkább Gasteria lesz.
2016. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!