Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szederinda kiirtására milyen...

Szederinda kiirtására milyen vegyszer a leghatékonyabb és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Nem érdekel, hogy mit visz még ki. A lényeg, hogy a szederinda tűnjön el egy életre.

Nagysága kb. 90 cm magas.


2016. ápr. 21. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Permetezd le a lombját grialkávval a használati utasítás szerint száraz időbe, 3-4 alkalommal.
2016. ápr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Helyesen: GLIALKA
2016. ápr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Vagy bármi egyéb glifozáttal, mert a Glialka árának feléért is lehet ugyanazt kapni.
2016. ápr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Ja, és ha nem spórolod ki az anyagot a vízből, meg teszel hozzá egy kis tapadásfokozót, akkor 1 szórás garantáltan kiviszi.
2016. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ment a zöld, srácok!

Mi az a tapadás fokozó?

2016. ápr. 21. 22:39
 6/10 A kérdező kommentje:

Megtaláltam. Köszönöm.

Egy II-es osztályú vegyszer nem lenne hatékonyabb?

2016. ápr. 21. 22:51
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Az egyszeri használatnál hatékonyabb, vagyis ami nulla használattal kiviszi? :) Van ilyen, jó sok pénzt kell küldeni a pápának, hogy járjon közbe a főnökénél...


II. kategóriás szerek is biztos vannak erre, de ha nem kell szelektív, akkor a glifozát is megteszi.


Itt valami oktalan trollok lepontoztak, de az a helyzet, hogy a glifozát jelenleg legalább 20-25 féle márkanéven van forgalomban Magyarországon, általában 360 g/l glifozátot tartalmaz mindegyik. A Glialka is. Ez csak egy ok miatt drágább: 30 éve csak ez volt, így ez a legismertebb. Megtehetik, hogy drágán adják, mert a hozzá nem értők megveszik így is, mást nem ismernek.

A Glialka általában 3500 Ft körül van, a többi általában 2000-2300 között, én most a Marsh nevűt 1900-ért veszem, bozótost is irtottam ki vele tavaly, 1 használattal.

Csak ugye az alkalmi felhasználók többsége nem olvassa végig a használati utasítást, és egyszikű gyomokra való töménységgel próbál mindent kiirtani.

De ha 5 dl-t teszel 10 l vízbe, plusz tapadásfokozót, és megfelelően leveles szederre szórod (majd egy hónap múlva), akkor garantált a totális siker.

2016. ápr. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hsz-od első részét nem értem.

Nem vagyok gyökér. Aki nem ír lekezelően, és nem trollkodik, annak mindig pozitív értékelést adok. Ez veled se volt másképp.

[link]


5dl-t 10 literhez? Az van ráírva, hogy 2dl kell. Biztos fél litert adjak neki?

Azért kérdezek vissza, hogy nem-e elírtad esetleg. :D

2016. ápr. 22. 13:29
 9/10 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy egy kezelésre garantáltan kiviszi, erre kérdezted, hogy lenne-e hatékonyabb szer. Ezért poénkodtam.

A lepontozást nem rád értettem, mivel írtad is, hogy ment a zöld, és miért ne hinnék neked. De azért a trollok továbbra is itt settenkednek, ahogy látom...


Nézd meg ezt a táblázatot:

[link]

A magról kelő egyszikűekre kell 2-3, a totális gyom- és cserjeirtásra 5-7 liter hektáronként. A vizet itt nem írják, de 3,5 %-ra jön ki, keress rá, ha nem hiszed. Viszont a szedret elég nehezen viszi ki, az ilyesmire, ha csak egyszer akarod csinálni, kell legalább 4, de inkább 5 dl.

Az első írja is, hogy 3-4 alkalommal permetezd, vagyis ő is nyilván csak 2 %-kal használja, ami nem nagyon akarja kivinni, csak elsárgítja, tehát 6-8 dl-t elhasznál ugyanarra a területre, egyszeri 5 dl helyett.

Ha nagyon sok a levél, nincs erős növésben a szeder, és mindegyik felülethez jól hozzáférsz, megpróbálhatod 4 dl-rel is, én inkább biztosra szeretek menni.

2016. ápr. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Így már értem. :)

Fél litert rakok akkor én is. :)

Köszönöm szépen válaszod!

[link]

2016. ápr. 23. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!