Kezdőoldal » Otthon » Kert » 5m3-es medencébe mennyi...

5m3-es medencébe mennyi sósavat tegyek? Vagy hypo? Alga ellen mi a jobb?

Figyelt kérdés
Fúrott kútból lett feltöltve június közepèn.Klórtabletta volt benne,szinte hetente beleöntöttem egy liter algásodás elleni cuccot,de ma leengedtük,mert borzalmasan algás volt.Akármit tettem már bele az elmúlt 2 hétben csak rosszabb lett.Most nem fogok költeni rá ,tehát azok válaszoljanak,akik sósavat,hypot használnak.

2015. júl. 31. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alga ellen akkor már a hypó hatásosabb,de abból is kell pár flakonnal mert csak 4-5%-os az aktív klórtartalma, sósavat nehogy tegyél bele.
2015. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ.Azért bizonytalankodom,mert a vasat kicsapja a klór,úgy meg sárga lesz...De mondjuk,ha leül azt ki tudom porszívózni.Nem az a baj,hogy nem lenne pènz a vegyszerekre,de minden nyáron szenvedünk.Hiába ph-stabilizáló,klórtabletta.Volt,hogy heti 2 flakon algaölőt öntöttem bele,algasokk,klórsokk,és rosszabb lett.Vezetékes víz nincs.
2015. júl. 31. 16:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor valami nem volt jó beállítva mert nálam pl. nem volt ilyen probléma,nálam jól működnek a gyári szerek, hypo is lehet hogy jobban fog majd irritálni de lehet kísérletezni vele,létezik hypopor is amit ajánlanak, sósavat viszont tilos használni.
2015. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi,még jó,hogy megkérdeztem,beletettem volna simàn.Már kibírjuk ezt a pár hetet,egy-két dolgot még kipróbálunk de már tènyleg olcsóbbam kijöttünk volna ha beköttetjük ide is a vezetékes vizet.
2015. júl. 31. 16:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el, mindenre választ kapsz!


[link]

2015. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy nagyobb medence esetén a megelőzésen van a lényeg. A szereket előírás szerinti mennyiségben kell alkalmazni a vízzel való feltöltéstől kezdve. Ha már hót algás az egész, hiába alkalmazod a tiszta vízhez töltendő mennyiséget - saját tapasztalatod is azt mutatja hogy "csak rosszabb lett".

Egy medencét a rendszeres karbantartás tart tisztán, ha csak néha érsz erre rá, alkalmi jelleggel kár fáradni...

2015. aug. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!