Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem szívja fel a szivatt...

Miért nem szívja fel a szivattyú a vizet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni.

Kerti öntözés gondom támadt.

Elvileg egy szegedi kút van fúrva, 25m mélységig. A volt tulajdonos levágta a golyós részét, így maradt egy db 32-es cső. Erre van rácsatlakoztatva a szivattyú. Eddig csak nehezen szívta fel a vizet. 1 óra alatt elengedte.

Vettem egy lábszelepet és kb 2m mélyre beépítettem.


Na most aztán semmi vizet nem szív. Azon a 2m-en biztos hogy nem ejti el a vizet. A szivattyút, szívőcsövet is felengedtem vízzel. Levegőt szív csak.

Biztos hogy mindent jól raktam össze, nem kapkodtam.



2016. ápr. 23. 19:56
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Akkor csak az lesz a gond,két méterig áll a víz a cső többi része meg a vizszintig üres.
2016. ápr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Értem.


Mi lehet a megoldás?

Akkor mit csináljak?

2016. ápr. 23. 21:15
 13/33 anonim ***** válasza:

Csinálj "belógatóst",nekem is az van!

Milyen átmérőjű a cső?

2016. ápr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Ja! látom...32-s,jó vékony!
2016. ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Igen, elég vékony.

Eredetileg Szegedi kút volt.

Így költöztünk már ide, nem mi furattuk.

2016. ápr. 23. 22:16
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb szivattyú névleges szívómélysége 8 méter, ami valójában inkább csak 6. Ha ennél mélyebben van a víz szintje, nemigen fogja neked felkapni.
2016. ápr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Tehát:

1-- Ha a szivattyú diffúzoros(önfelszívó),akkor mi az ilyen vékonyaknál a visszacsapó szelepet közvetlen a szivattyúba tekerjük be,abba egy pipa(könyök),és az megy a csőre közvetlenül.


2--Nem tudom,mekkora kpe megy bele a 32-s csőbe,szerintem csak a 20-s,-úgy,hogy a végére tekerni kell egy visszacsapó szelepet,hogy az is belemenjen(át kell fúrni a visszacsapót,együtt a kpe-vel,amikor rá van tekerve ,és egy réz drótot/csavart keresztbe beletenni,hogy ne bírjon esetleg leesni)

Ebből kell egy 8~10m-s szál(végén a szeleppel,a másik végén egy kpe idommal-->ez csatlakozik a szivattyúba,ez a "belógatós",ez van a csőbe leengedve.

2016. ápr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok segítséget!

Most már azért kicsit jobban átlátom mint előtte.


Még azt szeretném kérdezni, hogy va vennék egy szegedi kútfejet (mivel eredetileg ilyen kút volt), arra rá lehet kötni a szivattyút?


Ha nem, akkor marad a 20-as cső megoldás.

2016. ápr. 24. 09:15
 19/33 anonim ***** válasza:
Csak azt mond meg hogy milyen cső megy le vas?
2016. ápr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

32-es KPE vízcső. Fekete alapon kék csík.

Csak ez van a föld alatt.

2016. ápr. 24. 10:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!