Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért sárgul, majd szárad el...

Miért sárgul, majd szárad el a szobanövényeim vége?

Figyelt kérdés
Már több ideje megvannak, de csak a napokban tűnt fel ez a jelenség. Egyiknek sem száraz a földje és átültetés sem lehet a gondjuk. Egy dracénáról, vitorlavirágról, csokrosindáról és broméliáról lenne szó.

2016. ápr. 28. 11:35
 1/7 anonim válasza:
szia, van dracenám, ami földre igen kényes, valamint én alig öntözöm, közepesen napos helyen van, és csak mikor nő akkor hullik a legalsó levelem, ami szerintem természetes. a vitorlavirág csodaszép, és nekem az több vizet és napfényt igényel. mindig szétültetem őket és bőven virágzik is. annyi hogy tápoldatozom háromhetente, néha kéthetente. évente átültetem minden virágom. a broméliám nekem nem sárgul, de nem is virágzik. állítólag "nem szabad" középen locsolni, nem tudom igaz-e. de inkább így locsolom mióta tudom. a levelei szép zöldek, itt is inkább egy idő után az alsó sárgul el. a csokrosinda is több vizet igényel mint a dracena. viszont nekem egyszer berohadt a gyökere. jó szellőző földbe ültetem őket. ha ezek a virágaid mind egyszerre kezdtek sárgulni, lehet hideg/meleg ingadozás hatott rájuk, vagy ha épp átültetted akkor az. vmi közös okot keress.
2016. ápr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Érdekes, mert már nem tudom eldönteni, hogy melyik szerencsétlen növény mit igényel. Mert pl. a dracénáról azt olvastam, hogy sok víz kell neki és napos hely. A vitorlavirágnak meg félárnyék. Valahol pedig az ellenkezőjét írják.

Most olvastam, hogy ezek szeretik a párás környezetet, szerintem ez lehet most a gondjuk.

2016. ápr. 28. 12:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt vitorlavirágom, a konyhaablakban tartottam, kb. 10-ig a Nap is sütötte. Gyönyörű volt, rengeteget virágzott. (cica miatt már nem tartok)
2016. ápr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
néha én is megpermetezem őket, és igen én is inkább a tapasztalatomnak hiszek mind eltérő oldalaknak (első vagyok)
2016. ápr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Ment a zöldkéz!
2016. ápr. 28. 18:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, a nagyon száraz levegő is lehet probléma, de mondjuk tápanyaghiány is.
2016. ápr. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor a napokban tápoldatozni is fogok.
2016. ápr. 29. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!