Kezdőoldal » Otthon » Kert » SOS haldokolnak az uborkáim....

SOS haldokolnak az uborkáim. Van valami megoldás hogy megmentsem vagy vége?

Figyelt kérdés

két hete raktam el kettesével 4 fajtát abból egy ki se jött egyáltalán és ma arra lettem figyelmes hogy sárgul a levele és van amék ki is dölt. Mi tehetnék velük?

Van megafolom, kendalom és vivám stresszjavítónak van értelme ráfújni valaméket vagy egyszerűbb ujrakezdeni az egészet ? meg csak sima vízzel locsolgattam naponta egy kicsit. egy üveges teraszon vannak.

Emellett paradicsomom is van az is szépen kijött és annak semmi baja, meg paprikát is tettem el de abból még egyse jött ki. Palántaföldbe gondosan elrakva mindet.

Mi lehet a baj?


2015. ápr. 3. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Fotó jó lenne, így látatlanban azt gondolom, a kinti tartás lenne a megoldás. Persze, ha nem lenne ilyen hideg. Kicsit később kellett volna nekifogni.

Az üveges terasz túl meleg (és ehhez képest nem elég világos).

2015. ápr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 hell-ikon ***** válasza:

Ha minden nap locsoltad egy kicsit akkor az van, hogy megjelent nálad a palántadőlés. Abból egyértelműen adódik, hogy van ami már kidőlt.


Azokkal már semmit nem tudsz kezdeni és nagy valószínűséggel azokkal sem, amik sárgulnak, mert nagy valószínűséggel minimum a gyökérnyak, de lehet, hogy maga a gyökér is elrothadt.


Kevesebb víz, több levegő. Ha egy dobozba vannak vetve, akkor az egészségeseket ültesd ki poharakba és fogd vissza magad az öntözéssel. Nyáron 40 fokban majd öntözheted őket akár naponta is, de most mindenképpen korai.


Az összes palántádra vonatkozik ez az öntözéssel kapcsolatban. Lehetm hogy most még egészségesek, de ha így folytatod tovább azok is el kezdenek pusztulni.


Én a paprika palántáimat nem öntözöm ilyen gyakran, pedig az imádják a vizet, ráadásul déli fekvésű ablakban vannak, konvektor fölött. Heti 1x-szer jól beöntözöm, aztán már csak akkor mikor látom, hogy kezd szikkadni a földjük felszíne. Pedig a paprikák is imádják a vizet. De ez még nem a naponta locsolós időszak.

2015. ápr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja igen, lehet palántadőlés, én a megnyúlás miatti dőlésre gondoltam.

Ha a gyökérnyak el van vékonyodva és el van halva, akkor erről van szó.

2015. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

uborkát, két hete?

gratulálok!

2015. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

azért került vetésre ilyen korán mert a későbbiekben üvegházba kerül majd. Amúgy meg minden évben ilyentályt szoktuk elrakni és már májusban szedhető néhány darab.


Az öntözést meg nem viszem túlzásba mert csak néhány cseppet teszek rá egy falkonnak megnyitom a kupakját és úgy csinálom, mert láttszik hogy fehéredik a föld felszine(szárad), meg ki vannak furva a poharak alja.

De még nem jelent meg egyik alatt se viz ha megnézem alatta.

Aztán a folyosó nekünk is déli fekvésű teljesen megvilágított egész nap hőmérséklet meg olyan max 22 volt eddig mert kinyitottuk a házfele az ajtót ha melegedett igy a házat is kevésbé kellett fűteni mert még azért éjjszakára kihül.


fotót meg hova töltsek fel ??


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2015. ápr. 4. 07:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha csapvízzel öntözöl, akkor nem feltétlenül a száradástól fehéredik a talajfelszín, hanem a vízben lévő dolgoktól.


Amennyiben tényleg palántadőlés a gond (felszínen elszáradt, elvékonyodott szárak), akkor a napi öntözéssel rosszat teszel. Palántadőlést elkerülni pont hogy a talajfelszín szárazon tartásával lehet. Valami alátétet kell tenni a poharak alá, és felszívatni annyi vizet, hogy a felszín még száraz maradjon.

Amikor süt a nap, akkor a palántákat ki kellene vinni az üvegházba, erősödni. Ott lenne fény bőven.


Képet sok helyre lehet feltölteni, legegyszerűbb talán a "Képfeltöltés" oldal. Betallózod a gépedről, aztán a direkt linket ide másolod.

2015. ápr. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
2015. ápr. 6. 08:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Mint írtam, a direkt linket kellett volna idemásolni, de mindegy, így is ki lehet nagyítani.


Csak egy van elhajolva, de az nem palántadőlés.

Nagyon agyonöntözöttnek tűnik így kép alapján. A felszínnek nem kell nedvesnek lenni egyáltalán. Vagy ez a gond, vagy valami nagyon rossz palántaföldről van szó, amiben káros anyagok vannak, amik miatt nem tud felszívódni vagy hasznosulni más anyag. Esetleg csak el van túlozva a műtrágya.

Próbáld meg kicsit szárazabban tartani, hátha javul valamit a helyzet.

Éppenséggel valami másik földbe újakat is vethetnél, ha van hely és mag, biztos, ami biztos.

2015. ápr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. ápr. 7. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!