Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ősszel vettünk 2 rózsatövet,...

Ősszel vettünk 2 rózsatövet, de nem gyökeresedtek meg, mostanra elszáradtak. Mi lehetett a baj? Ilyenkor lehet rózsát ültetni?

Figyelt kérdés

Volt gyökerük, be is volt csomagolva, fűrészporral.

De nem indult meg a gyökeresedés, most kihúzgáltuk, és el van száradva az egész.

Mi az oka ennek?

Megpróbáljak most ültetni?

Azt hittem, hogy tavaszra/nyárra már lesz szép rózsám, de így már biztos nem lesz. :(


2016. ápr. 29. 07:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vidd vissza az eladóhoz, cseréljék ki.

Nekem a szabadgyökerű gyümölcsfából 2 száradt ki, szó nélkül cserélték őket.

2016. ápr. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem hipermarketből van, mert faiskolában nem csomagolnak ìgy. Na azoknak apusztulási aránya olyan 80-90 százalèk.
2016. ápr. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én tavaly az egyik legnevesebb kertészetből vettem rózsákat, remek talaj van nálunk, mégis pont így jártam. Szerintem az áruval volt valami baj, mert mások is panaszkodtak.
2016. ápr. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Két hete ültettem a boltban vásárolt szintén fűrészporos rózsatöveket (igen olcsón adták, őszről maradtak). 13 tőből 5 nem hajtott ki, a többi viszont igen és szépen fejlődnek. Nem rossz arány.

Vegyél kertészetben konténeres, földlabdásat, azt bármikor lehet ültetni, megered.

2016. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, hiperben vettem. Akkor még látszólag éltek.

Bár a gyökerük nagyobb darabjai élesen voltak elvágva, de ez ugye a csomagolástól nem látszik.

Hülyék lennének 1 év múlva visszavenni egy növényt.

Mintha egy ruhát egy év múlva, használtan vinne vissza valaki.

Sok fontos blokkot megőrzök, de egy növényét nem.

2016. ápr. 29. 14:20
 7/13 anonim ***** válasza:

A gyökerük élesen el volt vágva?? Mert inkább elharapták volna, vagy mire gondolsz? Az a helyes, ha nem tépve van, hanem szépen vágva.


Gondolom, amint megvetted, egyből elültetted, és jól beiszapoltad?


Mostanra némelyik rózsának már félméteresnél nagyobb hajtása van és szinte mindegyik bimbós, ilyenkor már csak konténereset lehet ültetni.

Szabadgyökerű ilyenkor már nincs, a maradékot szezon végén bekonténerezik, és eladják jó drágán.

2016. ápr. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hell-ikon ***** válasza:

A jövőre való tekintettel jegyzem meg, hogy a szabadgyökerű növények gyökerét ültetés előtt be kell áztatni vízbe 1-2 órára, de az sem baj ha fél napot benne van hagyva egy vödör vízben.

Ha ez elmaradt plusz még ősszel nem volt rendszeresen locsolva a fagyokig, akkor nem csoda ha nem eredtek meg.

2016. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam tavaly. Ősszel elültettem,ahogy kell,locsoltam, mind megéledt, télre felkupacoltam, tavaszra 20-ból kettő maradt meg, azok is csökevényesek még azóta is, pedig most már két évesek lesznek. Obis rózsák voltak. Én arra gyanakszom, hogy valahogy mégis elfagyott, de akkor lehet, hogy tényleg a tövekkel volt gond. Amit nem ott vettem, az mind megmaradt.
2016. ápr. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Jól beiszapoltam, és be is voltak áztatva ültetés előtt. És igen, locsoltam a fagyokig, aztán felkupacoltam földdel. Mégsem lett semmi.

De ahogy látom a hozzászólásokból, hiába tettem meg mindent, mert nagy részük nem marad meg másnál sem.

2016. ápr. 30. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!