Kezdőoldal » Otthon » Kert » Összekeverhető egy permetezésh...

Összekeverhető egy permetezéshez a rovarölő és a gombaölőszer?

Figyelt kérdés
Most hirtelen mindkettő kellene, de nincs sok időm rá, mi lesz, ha összekeverve egyszerre fújom le a gyümölcsfáim?
2011. jún. 6. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Még az is lehet, hogy reagálnak egymással. Gyengülhet a hatás például. Tudni kéne, hogy pontosan milyen vegyületekről van szó.
2011. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát tetves az őszibarackfa, a rózsáim, atkás a diófám, és az almafára pedig kellene a lisztharmat ellen permetezni.

Mit tegyek? ( Jó, tudom, ne írogassak, hanem permetezzek, de mivel?)

2011. jún. 6. 17:17
 3/6 anonim ***** válasza:

A maiakat lehet keverni.


Levéltetűre >actara< szerintem a legjobb.


Gombaölőnek én a >curzate<-t használom,bár nekem a fűszerpaprika és az uborka védelme a legfontosabb,de a fákra és a szőlőre is jó. Úgy emlékszem, 70% körüli a réz(oxi-klorid)tartalma.

Peronoszra a a jó öreg >dithane<

Liszharmatra,varasodásra,monílára,és fuzikládiumra a >systane-duplo< még egy nagyon jó szer.

2011. jún. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, megyek és bevásárolok. Actarám van,a többit veszem. Tényleg összekeverhetőek???Ma este permeteznék.
2011. jún. 7. 14:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen!

A kertészetiben segítenek ! Az is lehet,hogy mást ajánlanak.

Én is ma akarok permetezni,tegnap nagyon fújt a szél,este meg vihar volt./Szeged/

A kapor,a folyósbab,és a napraforgó csupa tetű,Az almák és az őszi gombás.

Szélcsendes jó időt kívánok magamnak,és Neked.

2011. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Különösen kedves nekem a szegedi válaszadó, merthogy én is szegedi vagyok, bár 35 éve nem ott élek, hanem a Balaton partján. Minden, ami Szegeddel valamilyen módon kapcsolódik, érdekel,legyen az időjárás, vásárlási akció vagy bármi.Évente 1x a bátyám és apám sírjához megyek le Szegedre az alsóvárosi temetőbe, de ettől függetlenül imádott városom Szeged, bízom az itt élők értékítéletében.

Köszönöm a válaszod, ha van kedved még beszélgethetünk.

2011. jún. 8. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!