Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet a baja a barack ill....

Mi lehet a baja a barack ill. meggy facsemetéimnek (a szilvákkal semmi baj) - és mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2016. máj. 9. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
A barackon tafrina, a meggyen meg simán elfagyott a gyümölcs (szerintem).
2016. máj. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A baracknál a tafrina gombabetegség lépett fel .

Ez a betegség a hüvös,nedves időjárást kedveli .

Védekezni már akkor kell permetezéssel ,amikor még rügyes állapotban van a fa .Score,vagy Delán eléggé hatásos .

A meggynél a monilia fertőz .Védekezni virágzáskor kell pemetezéssel .Vannak erre szerek .A permetezést aztán kb 1 hét mulva ismételni kell .A kórokozó a virágon keresztül fertőz.Akár fa egy része is elhalhat .

2016. máj. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Én még egy nagyon kezdő vagyok, konkrétan akkor a baracknál már elkéstem, a meggynél még nem, vagy már mindkettőnél elkéstem?
2016. máj. 9. 18:53
 4/9 A kérdező kommentje:
A Delán név ismerős, szerintem van is otthon olyan (még tavalyról)
2016. máj. 9. 18:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez már olyan állapot, hogy lesz, ami lesz.
2016. máj. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi! - A fertőzött leveleket leszedjem, vagy hagyjam?
2016. máj. 10. 00:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Le is szedheted, szerintem túl nagy jelentősége nincs. Csak azért érdemes, mert fotoszintetizálást az ilyen levél nem nagyon végez, viszont energiát vesz el a fától.

Más években ilyenkor már nem kell permetezni, viszont idén nagyon elhúzódik a szezon, én bizony még tegnap is adtam neki egy kis felszívódó szert, amúgy is akartam rovarölőzni. (Most jön egy hét esős, hűvös idő.)

Jövőre a kihajtás után azonnal, 1 cm-es méretnél már nyomd neki a felszívódó szert, és utána is - időjárástól függően - 7-10 naponta. Akkor mire másoknál már rettenetesen néz ki a fa, nálad már be is lehet fejezni a permetezést, mert májusban normál esetben már nem fertőz a tafrina, viszont a kiteljesedése a fertőzött fákon ilyenkorra várható, ilyenkor szoktak megijedni az amatőrök, hogy jaj, mi történt.


A meggy szerintem is megfagyott.

A fertőzött virágból nem lett volna meggy.

Ettől függetlenül, a védekezés nem árt, virágzásban monília elleni szert kell nyomni, egyszer a nyílás elején, egyszer a közepén, vagy kontakt szerrel még többször is.

Idén a meggyeket nagyon elkapta a monília, már vagy 10 éve nem volt ilyen erős fertőzés, felénk legalábbis.

2016. máj. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A meggynél én is fagyásra tippelnék. A moniliánál az ágvégi levelek egyszerre elfonnyadnak, és a terméssel együtt kiszáradnak.
2016. máj. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi mindenkinek!!
2016. máj. 10. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!