Kezdőoldal » Otthon » Kert » Házi (otthoni) kaktuszmag...

Házi (otthoni) kaktuszmag kikel Magyarországon?

Figyelt kérdés

Szerintetek ha elültetem, kikel?

VAGY:-kell hozzá valami speckó dolog, szer??

Jó, tudom hülye kérdés, de...

Azt olvastam, hogy szét kell vágni, a magot kiszárítani, elvetni és kikel... (ez igaz, vagy valaki próbálkozott már vele, működik???)

Privát üzi is jöhet!

Debreceni vagyok, fóliánk van, de ... nekem valaki azt mondta, hogy nem fog kikelni, mivel nagyon igényes és egyenletes melegre és párára van szüksége, tehát... Üvegház kéne nenki(k).

Szerintetek? A válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. máj. 15. 20:52
 1/3 A kérdező kommentje:

[link]


Így néznek ki.

2016. máj. 15. 21:33
 2/3 anonim ***** válasza:

A magokat ki kell szedni, de NEM KELL szárítani, hanem azonnal elvetni.

Amennyiben a magok érettek (nem utóérlelt), akkor napokon belül kikelnek.

Síma virágföld és homok 1:3 arányú keverékre kell vetni - nem szabad földet szórni rá, fóliával letakarni és szobahömérsékleten tartani. Ha elkezdenek kelni, akkor feltétlen világos helyre (ablak) kell állítani, ott szépen nönek.

2016. máj. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez valami Mammillaria, nekem úgy is kelt már ki párszor, hogy leesett a cserépbe az előző évi termésből, és ott maradt. Vagyis annyira nem érzékeny.
2016. máj. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!