Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mivel foglalkozik egy elméleti...

Mivel foglalkozik egy elméleti fizikus, és mennyit keres magyarországon valamint külföldön?

Figyelt kérdés
Az érdekelne legjobban, hogy hol tudnék vele elhelyezkedni, milyen fizetéssel (átlag). Angol nyelvterület lenne a legjobb külföld esetén.
2016. febr. 22. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Magyarországon - így akartad írni, ugye? Én az ELTE-n végeztem a BSc-t elmfiz szakirányon, de párhuzamosavn vittem vele a matematikus képzés jó pár tárgyát is. Jelenleg egy bankban dolgozom kockázatelemzőként, a fizetésre egyáltalán nincs panaszom. Szeptemberben kezdem a Biztosítási és pénzügyi matematikus MSc-t szintén az ELTE-n.


De azt kell mondjam, hogy fizikusként elég széles a paletta elhelyezkedésileg. Mérnöktől elkezdve, programozón át gazdasági elemzőig bármi lehet - persze érteni is kell a területhez valamennyire. Azonban ha olyan munkára keresnek fizikusokat, amit nem kifejezzet az ő szakmájába illőnek vél valaki (pl. banki pozíció), akkor oda azért fizikust keresnek, mert a fizikusoknak van egy sajátos szemléletvilága és gondolkodásmódja, ami másra nem jellemző, és pont erre van szükség.


Külföldön sosem vállalnék munkát, főleg hogy Magyarországon is lehet nagyon sok pénzt keresni, más okot pedig nem látok a kivándorlásra. Abban nem tudok nyilatkozni.


De gondolom te írtaad ki az előző lérdést is, amit megválaszoltam.

2016. febr. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, úgy akartam írni. Nem írtam mostanában semilyen kérdést ki.


De lenne még pár kérdésem ezzel kapcsolatban: Akkor elméleti fizikusként dolgozhatok mérnöki pozícióban mérnöki diploma nélkül is? Szeretnék majd phd-t is szerezni. Ha az egyetemen maradnák tanítani - kutatni ott mkkora lenne kb a fizetésem?

2016. febr. 22. 21:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Természetesen igen, sok mérnöki pozícióra fizikusok jelentkezését is várják.

Az egyetemen nyilván lényegesen kevesebbet lehet keresni mint a versenyszférában, konkrét összegeket nem tudok mondani.

2016. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!