Kezdőoldal » Otthon » Kert » A TV-paprika magokat ki...

A TV-paprika magokat ki kell-e szárítanom csíráztatás előtt, vagy nem, esetleg egyéb eljárást kell lefolytatni? Ha szárítani kell, azt hogyan tudom megtenni, hogy a magok termőképesek maradjanak?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő kertészként szeretnék megpróbálkozni egy kis paprika termesztéssel (csak otthonra, kicsiben, cserépben) Arra gondoltam, hogy a TV-paprika magjait először is kiszárítom, majd az alábbi módon csíráztatom:


[link]


Ezt az oldalt találtam, amely alapján egész megvalósíthatónak tűnik a dolog, még számomra is :-)) Bár az oldal nem TV paprikáról szól és arról sem ír, hogy a mag friss-e vagy szárított. :-)


2016. máj. 17. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szárítani, ha azonnal vetni akarod.

A szárítás csak arra jó, hogy a tárolás során ne penészedjen be a mag

2016. máj. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Most már felesleges nekifogni, nagyon későn van, jó, ha nyár végére lenne belőle valami.

Vegyél palántát a piacon, nagyobb eséllyel lesz sikerélményed.

Jövőre március elején vesd el a magokat, de nem ilyen paprikából kiszedettet, mert az lehet hibrid, vagyis nem tartja meg a tulajdonságait. 39 Ft-ért lehet venni egy egész tasakkal.


A cserepes paprikát mindenképpen szabadba tedd, ne szobába, mint egyesek, és egy tőnek legalább 3 liter földje legyen, vagy több.

2016. máj. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Németországban élek és itt (bármilyen hihetetlen) de sajnos nincs TV-paprika a forgalomban. Nem értem, hogy lehet ez, mert szerintem sokkal sokkal finomabb, mint a kaliforniai (lehet, hogy a németeknek nem ízlik).


Szóval itt nem lehet TV paprika magot sem kapni. De megpróbálok Magyarországról szerezni. Ezért kivettem a paprika magokat, de ha úgysem használhatók, akkor majdnem mindegy.


Nem is tudtam, hogy márciusban kell ültetni..,.., Ezek szerint elkéstem a paradicsomommal is :-) jelenleg 3-4 cm-esek a paradicsompalántáim. Korábban is ültettem magokat, márciusban, de sajna azok nem maradtak meg, valószínűleg agyonöntöztem Őket. Most jobban figyelek és ha süt a nap és meleg van, kiteszem Őket a teraszra.


Van egy kis kertünk, de sajnos egyrészt lejt másrészt a legnagyobb része füves. Azon a kis helyen, ahova vetni lehet, megpróbálok egy icipici fóliasátrat felállítani, Kb. 1 méter * 1 méteres terület adott hozzá. :-)


:-)

2016. máj. 18. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!