Kezdőoldal » Otthon » Kert » A meggyfa alatt\mellett lévő...

A meggyfa alatt\mellett lévő vadhajtásból ha meghagyok egyet, akkor azon terem majd gyümölcs?

Figyelt kérdés
Tavaly költöztünk kertes házba,soha nem volt még gyümölcsfánk,és lehet,hogy buta a kérdés.. Egyébként van olyan vadhajtás,ami a fától kb.2 méterre van,azt szeretném meghagyni.
2016. máj. 24. 09:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jóval nagyobb távolságra levőt szabad csak meghagyni, különben nem lesz megfelelő élettere.
2016. máj. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ok. És ha lesz olyan,ami megfelelő távolságra lesz és meghagyom? Van esély rá,hogy terem gyümölcsöt? Úgy értem érdemes meghagyni? Az "anyafa" szép,egészséges,és nagyon sok meggy terem rajta.
2016. máj. 24. 09:48
 3/14 anonim ***** válasza:
Valószinűleg jó lesz. Ősszel . vagy kora tavasszal keress neki megfelelő helyet, és ültesd át. Addig gondozzad ott ahol van, de valószinűsitem az nem jó hely neki a távolság miatt. mert ha nő,igényelni fog némi napfényt is.
2016. máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha a meggyfád oltvány, akkor a termő része az az alanyra oltott nemes rész. Sarjakat a nem nemes alany hoz. Lehet, hogy lesz termése, de a nem nemes alany gyümölcsei fognak teremni rajta...
2016. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez a kérdés, hogy oltványról van-e szó. Ha igen, akkor az alany valószínűleg sajmeggy, az nem ehető.

Viszont felénk vannak saját gyökerű, többé-kevésbé jó minőséget hozó meggyfajták, amiknek a sarjai is ugyanolyant teremnek.

2 m az elég kevés, de ha távolabb is kihajt, az meghagyhatod. A 2 m-re lévőt esetleg ideiglenesen, pár évre hagyd ott, ameddig megmutatja a termését, aztán vágd ki, és távolabbi sarjat hagyj meg.

2016. máj. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Válasziró jól mondja a vadhajtás nem jó , de én úgy értelmezem ez nem vad hajtás ami az eredeti alany szemzés alatti vad részéből sarjad a fa tövében, hanem a fa termése leesett és ez fakadt ki, mivel kb 2 m-re van a tötöl ez már esélyes lehet a szaporitásra, meg van az esély hogy eredeti fához hasonló alany lesz. Mindezt azért állitom laikus létemre, mivel én is igy szaporitottam a meggyfámat, sikeresen.
2016. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

Ne haragudj, nem akarok demagóg lenni, de őszintén, minek g..zni, meg dolgozni, meg lutrizni az ilyen vadhajtásokkal? Főleg úgy, hogy egy faiskolában megvásárolt garantált minőségű gyümölcsfa csemete nem tétel, annak fényében pláne nem, hogy éveket elcseszel arra, hogy kiderüljön vajon terem-e. (Ezt ugyanis senki nem fogja neked teljes bizonyossággal megmondani).

Tehát vágd ki a p..csába, ősszel vegyél egy csemetét és ültesd minimum 6 méterre a másiktól. Az teremni fog.

2016. máj. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Tolj fel egy képet. Nem mindegy hogy sarjhatás vagy magonc.

A sarj valószínűleg nem hoz értékelhető termést, a magoncnál is szerencse kérdése, de az csak kb 6-7 éves korban fordul termőre.

Egyébként vegetációs időben nem ültetünk át semmit.

Vagy egy csákány most vagy egy őszi átültetés a megoldás.

2016. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amirõl te beszélsz az a magról kelt hajtás lesz. Én csak ezeket ültetem mind szépen terem . Ha még egészen kicsi jó nagy földlabdával most is arrébb teheted. Ha nagy akkor õsszel v. tavasszal. A sajjhajtás az ami a tôrzs mellett jön fel. Az nem jó semmire
2016. máj. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hú. Köszönöm szépen a válaszokat! Mind nagyon tanúlságos. Az az igazság,hogy párom is lebeszélt róla,majd veszünk ősszel vagy jövő tavasszal inkább kertészetből. Egyébként tényleg arról van szó,hogy a magokból lett gondolom,ami a fáról lehullott. Azt sem tudom pontosan akkor,hogy ezt vadhajtásnak hívják e vagy nem. Bocsi,de mindig is panelban laktam. :) De az érdekelne,hogy ha terembe,honnan lehet tudni,hogy a termése ehető e..ezt sem értettem soha. :\
2016. máj. 24. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!