Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szárad a bambuszom, mit...

Szárad a bambuszom, mit tegyek? Vissza vághatom?

Figyelt kérdés
Kb 3 hete kaptam 2 bambuszt. Az egyik szépen elvan, de a másiknak sárgul a tekergője.(nem, nem csak a levele , hanem a tekergője is). Egy whiskys pohárban, kavicsokkal támasztottam ki őket, friss vízzel, gondolván, tetszik majd nekik, hogy kavicsok vannak (ne nézzetek hülyének, nekem tesztene ha bambusz lennék). Az egyiknek be is jött a szitu, mert szépen hajtanak ki a levelei, de a másiknak valami baja van. Olvastam , hogy ha van már egy-két szál levél akkor belehet tenni őket hagyományos földbe. Igaz ez? Ja és ezt a 4-5 centis tekergőjét levághatom? Hátha jobban érzi magát nélküle....

2016. máj. 24. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:

A bambusz vízi növény, olyan mint a nád!

Egy viszkis pohár kb olyan neki, mint neked egy tál víz fürdeni... Nagy vázában, sok vízben...


Igen, lehet földbe is ültetni, de akkor is intenzíven locsolni, hiszen a megfelelő mennyiségű víz nélkül nem él meg...

2016. máj. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Éppenséggel, a bambusz nem vízinövény, hanem a fajok többsége szárazabb élőhelyen él, hegyoldalakat borít be.

Szerintem a gyékénnyel kevered, egyes vidékeken azt hívják bambusznak népiesen.


Különben ez mindegy is, mert itt nem bambuszról van szó, hanem a szerencsebambusznak becézett növényről, ami nem rokona a bambuszféléknek, hanem egy dracénaféle, Dracaena sanderiana.

[link]


Általában akkor szokták beültetni, ha már gyökeresedni kezdett, de meg lehet próbálni egyből földbe rakni, sötétben sok növény gyorsabban fejleszt gyökeret.

A sárguló részt le lehet vágni, bár nem biztos, hogy ettől jobban életben marad, de hátha.

2016. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!