Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szerencse bambuszom "utódja"...

A szerencse bambuszom "utódja" lennének?

Figyelt kérdés
Annó ballagásomra kaptam 2 szerencse bambuszt, és az egyiknek a gyökerei közül, a vízbe, lett két hajtása. Mit kell velük csinálni? Ha levágom, és vízbe rakom, lesz rá esély, hogy egyszer ugyan olyanok lesznek mint a normál szerencse bambuszok, vagy gyökereztessem, és ültessem el? A cél az lenne, hogy több szerencse bambusz legyen, hogy érhetem el, hogy ugyan ilyen kemény és szép szára legyen, mint az "anya" bambusznak?
2013. júl. 9. 08:23
 1/1 Froncsi ***** válasza:

Az általunk bambusznak nevezett szerencsebambusz igazából nem is a bambuszfélékhez tartozik,hanem a sárkányfafélékhez.

Dracaena sanderana a latin neve. Az idősebb példányok szárát szokták feldarabolni, a tetejét leviaszozzák, majd vízbe teszik. Amiket alul látsz valóban hajtások, azonban ezekből csak úgy tudsz "szerencsebambuszt" csinálni, hogy elülteted őket, megvárod amíg szép nagyra nő a növény (1-2 méter), majd feldarabolod a szárát, és vízbeteszed.

Bár szerintem sokkal szebb a kifejlett növény, mint a szerencsebambusz néven árult csonkolt változata :)

Próbáld ki, ültessed el földbe, de csak akkor, ha már van gyökere!

2013. júl. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!