Kezdőoldal » Otthon » Kert » Par napja lekaszalt fuvet/gyom...

Par napja lekaszalt fuvet/gyomot hogyan felhasznalni?

Figyelt kérdés

Eloszor is azzal kezdenem, hogy tok kezdo vagyok a kerteszkedesben, par hete kezdtem.

Par napja lekaszaltattam egy felreeso teruleten a gyomokat.

Mihez kedjek ezekkel? Takarjam a sorkozoket (borso, paradicsom...) vagy helyezzem (aprankent) halomba ugy hogy minden nap teszek a halomra egy adagot belole es belocsolom (komoszthalmot kialakitva)?


2016. máj. 25. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
A B megoldást szerint csináld.
2016. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö módszer annyiban jobb, hogy a tajal sem szárad ki alatta, másrészt a gaz sem tud könnyen kihajtani a fütakaró alatt.


A szálas fü/gaz nagyon nehezen komposztálódik, akár több évbe is beletelik, mire valamennyire is lebolmik.

2016. máj. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Április végén raktam le részben frissen, részben pár napja vágott füvet mulcsozásnak. (Mint minden évben.) Jó vastagon, legalább 10 cm rétegben. (Igaz, ez összeesett, egy részén jártam is.)

Főleg ahol le lett taposva, onnan mostanra annyira eltűnt, hogy kisebb foltokban kilátszódik a száraz fűszálak közül a talaj, már kelnek a gyomok. Hétvégén rakni kellett egy második réteget is.

Az első réteg részben komposztálódott, részben a giliszták hordták el, rengeteg van belőlük.


Szóval, ha el tudod használni, akkor felesleges komposztként kerülgetni meg dolgozni vele, ha konkrét hasznot is hajt, mint a gyommentesen tartás eszköze.

De ne a sorközöket takard, hanem a sorokat, vagy ha elég sok, totálban is lehet takarni a területet, mert nehéz a széleken kapálni, sűrű sorok esetén nincs is értelme csíkokban takarni.

Borsót mondjuk felesleges, mert pár hét múlva kiszeded tövestől, addig meg egyszer megkapálod, és kész, nagy aszály se lesz már addig, hogy a nedvesen tartó hatása fontos legyen.

Hátránya a mulcsozásnak, hogy levegőtlenné válik alatta a talaj, úgyhogy minden területet csak kétévente érdemes takarni. Valamint a meztelen csigák meg egyéb kártevők jól el tudnak bújni benne, ezért mielőtt leraknád, pár nappal korábban szórj ki csigairtó granulátumot, különben sokat fogsz dühöngeni paradicsoméréskor.

2016. máj. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!