Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen rotációs kapát vegyek...

Milyen rotációs kapát vegyek 2000 négyzetméteres szőlőbe?

Figyelt kérdés
Valaki vett mostanában megbízható gépet? Robi, Oleo, MTD? Oleo mennyire megbízható? Esetleg Honda F320 van valakinek? Van valakinek tapasztalata?

2016. máj. 28. 07:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarok beleszólni, de nem nagy ez a terület a rotációs kapához? Én inkább egy kis traktort vennék, pl Rába 15 vagy TZ4K egy talajmaróval.
2016. máj. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nekem is ekkora szőlős kertem van. Természetesen elég egy rotációs kapa. Nekem egy KF-04 es gépem van. Egy régebbi . Kuplungos rendszerú és rá megy sok féle motor mert ezek szabvány méretűek. Briggs &Stratton motorral ment 20 évet. A motor tönkrement vettem rá másikat. Briggs nem volt Hondát vettem rá. Mind kettő egyformán jó. Tehát én e két márkát ajánlanám. Mtd-t nem ajánlanám talán még akkor se ha Briggs motor van rajta.
2016. máj. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
KF EXTRA 850 akkor jó lenne mert régebbi típus nincs, az újakról meg nincs vélemény. A Honda meg nagyon drága még a kisebb is. Akkor jó lesz a KF kösz
2016. máj. 28. 16:54
 4/20 anonim ***** válasza:
Az tökéletes lessz a Briggs motorral. Ha jó minőségű a kapáló rész akkor örök élet a motort lehet cserélni. Az enyém a nagyapámé volt Briggs motorral ment 20 évet. Majd apám tett rá másik Briggs motort az is 20 évet ment kb. Most én raktam rá új motort Briggs épp nem volt de a Honda ugyan olyan jó és nem volt drágább. Remélem nálam is megy húsz évet.
2016. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Én a Honda kapára gondoltam... ár
2016. máj. 29. 07:46
 6/20 anonim ***** válasza:
Igen gondoltam
2016. máj. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ha csak kapálásra haszálod akkor jó választás a szentkitályi. De van újra robi is, meg szevafémes rk02 is. Ezek még strapabíróbb hajtóművek.
2016. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Előző: ez biztos, hogy újra csinálnak Robi kapákat? (Én a csőd óta nem hallottam felőlük.)

Szerintem is ez a legstrapabíróbb magyar jelenleg. A KF-ekről azt írják, hogy újabban tele vannak rossz minőségű kínai alkatrészekkel. Nálam a régiben még mindig jó a csigahajtás, pedig már vagy 15 évet ment az új motorral is.


Az új B&S motorokat nem ismerem, de a régiekről két dolog jut eszembe: üzembiztosak, csak rohadt nehéz berántani őket. Ezért vagyok én a Honda motorok híve.

Lehet persze, hogy az új Briggs is könnyen indul.


Tavaly ősszel mondták a boltban, hogy év elején rendeltek 3 Oleo-Mac kapát próbára, egyből elvitték őket. Aztán egész évben ebből fogyott legtöbb.

Nem is túl drágák, és nagyon jók. Egy hátrányuk van, amiért nekem nem kell ilyen: nem kettévehetők, egyben meg nem tudom emelgetni.

2016. máj. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Robix mikró kft néven, néhány tízfővel javarészt román, és német piacra gyártanak.

A szentkirályinak a hajtómű, váz, alkatrészei az m-forg kft csinálja még mindig.

Ha a városi legendákat, és az agyatlan felhasználók szarvashibáit lehámozzuk a kérdésről, akkor nincs jelentőrége a motor tipusànak. Egyező technológiai licenceket használnak, azonos technológiai megoldásokat alkalmaznak. Milliószámban készülnek, hosszú évtizedek alatt tökéletesedtek ki, azonos élettartammal bírnak.

Az oleo egy-két termék kivételével, kínában gyártott és ott is tervezett portékákat forgalmaz. Ezzel lesűllyedt az einhell, al-ko színvonalára. Az Emak csoporton belül úgy néz ki oleo lesz a gagyi vonal.

2016. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Köszi a Robix infót.


Oleo: ma már mindenki gyártat Kínában, pl. a Stihl is, láttam fűrész matricáján, hogy Made in PRC.

2016. máj. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!