Kezdőoldal » Otthon » Kert » (Paradicsom) palántadőlés...

(Paradicsom) palántadőlés ellen bordói lével hány százalékos legyen a permetlé?

Figyelt kérdés
Kicsit későn jöttem rá, hogy nincs koktélparadicsomom és az egy hete vetett magok most keltek ki. Még nem csináltam paradicsompalántát, de olvastam, hogy a palántadőlést az első időkben kell megelőzni pl. bordói lével. Milyen töménységű levet készítsek? (Van bordói levem meg Dithane 45M porom)

2016. máj. 28. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Palántadőlés ellen akkor kell beöntözni, ha viszonylag hűvös helyen, vagy lakásban akarod márciusban nevelni. (Bordói lé helyett én Dithane-t használnék.)


Most viszont nincs már március, kirakod a szabadba, ahol a talajfelszín kiszárad időnként, ahogy illik, ilyen körülmények között a palántadőlésnek nincs esélye. Az csak közvetlenül a talajfelszín alatt támad, de csakis akkor, ha ott állandóan nedves a környezete. Ha a palántákat mindig alulról öntözöd, akkor gombaölő nélkül se lesz soha palántadőlés.


Viszont most sokkal jobban jársz, ha ezeket kihajítod a fenébe, és új magokat vetsz végleges helyükre a kertbe, azokon két-három héttel hamarabb lesz termés, mint ezeken a mostani palántákon.

2016. máj. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Holnap veszek új magokat, de azért most már kíváncsi vagyok mi lesz ezekből a palántákból. A húsz magból mind kikelt és most két sziklevelesek. Üdvözletem Neked.
2016. máj. 29. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!