Kezdőoldal » Otthon » Kert » Két kérdés kerítés építéssel...

Scream85 kérdése:

Két kérdés kerítés építéssel kapcsolat lent kifejtve?

Figyelt kérdés

1. Dróthálós kerítést szeretnék a telek körül. Kb.hány méterre szokás/célszerű tenni egymástól a beton oszlopokat?

2. Az utcafronton csak a régi kerítés helyén csinálhatom az újat vagy másik nyomvonalon is építhetem?

(Az új nyomvonal a telek belseje felé esne, nem az utca felé terjeszkednék)


2016. máj. 31. 23:59
 1/1 anonim ***** válasza:
72%

1. 150-est 2-2,5-3 m-re szokás, kinek hogy tetszik. Én a szomszédok felé 3-ra raktam az oszlopokat, az utcafronton, ahol azért jobban kell kinézni, 2,5-re.

Sőt, az először telepített részt hátul, ahová egész talpfákat raktam le oszlopnak, amik jól bírják, és igen erős vezérdrótot meg feszítőt használtam, oda csak 6 m-enként raktam oszlopot, de ez már kicsit ritka, 8-10 cm-re belóg a közepe, de a szomszéd tyúkjai ellen így is megfelel.


2. Elég sok településen előírja a HÉSZ, hogy a telek utca felőli határán kötelező kerítést létesíteni. A határ az határ, ha ezen belül is teszel a kerítést, az magánügy, de a határ nyomvonalán mindenképpen kell egy kerítés. Ennek nézz utána a saját településeden, pl. a jegyző megmondja, vagy városban építési osztály, meg ilyenek. Nagyobb eltolás esetén engedélyeztetni kell, gondolom.

Ha csak 20 centivel teszed beljebb, az nem fog feltűnni senkinek, de ennek meg nem sok értelme van.

2016. jún. 1. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!