Kezdőoldal » Otthon » Kert » A borostyán mennyi idő után...

A borostyán mennyi idő után teszi "átláthatatlanná" a kerítést?

Figyelt kérdés

Üdv!


Lassan az építkezésünk k végéhez közeledünk, így lassan a kerítésen is gondolkodnunk kell. Mivel saroktelkünk van, így gyakorlatilag 4 oldalról kell körbekerítenünk az ingatlant.

Beton és hasonló kerítések nem vonzanak(meg nincs is rá pénzünk) így maradnánk a sima betonoszlopos drótkerítésnél, amit borostyánnal futtatnánk be.

Ha jól olvastam, a borostyán súlya egy idő után elég nagy lehet, így 4-5 szál vastagabb vezérdrótra és pont-hegesztett drótra vagy vadhálóra gondoltunk(a betonoszlopok 1 méter mélyen bebetonozva).

Annak ellenére, hogy sok mindent lehet a neten olvasni a borostyánról, azt sehol sem találom, hogy egy szép kerítéshez milyen távolságokra ültessem a növényt, valamint milyen gyorsan növi be a 2m-es drótot. Ha esetleg ebben valaki tudna némi segítséget nyújtani, azt nagyon megköszönném :)

Szép napot mindenkinek!



2016. ápr. 20. 07:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Talaj, öntözés, sűrűség, kezdő méret kérdése.

Mivel neked rengeteg kell, így nyilván nem erős töveket veszel, hanem legyökerezett szárakat darabolsz fel indításnak.

Ha jó a föld, és sokat öntözöd, 25 cm-enként ültetve 3 nyár után eléri a kerítés tetejét, de teljesen átláthatatlan még nem lesz, majd csak a 4. nyár után, leghamarabb.

A neten írják egyes helyeken, hogy a tűző napot nem bírja, de ez nem igaz, nálam tűző napon, minden öntözés nélkül is fejlődik. (Viszont bármilyen árnyékot is elvisel.)

2016. ápr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
4-5 év Talajtól fűggő!(nálam tapasztaltam)
2016. ápr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 4-5 év az egész jó. A másik ötletem valami sövény lett volna, pl mint a tűztövis, de szerintem azok lassabban fejlődnek...
2016. ápr. 20. 12:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Kerdezo, mi lett vegul a keriteseddel?
2017. márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!