Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertünkben az eper levelei...

A kertünkben az eper levelei pirosas/vörösesre színeződnek, majd elszáradnak, milyen betegség okozza ezt?

Figyelt kérdés
2016. jún. 2. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Káliumban szegény talaj, túlöntözés és rossz vízelvezetés, gombás betegség. Jelei a vörös levelek és az alulfejlett gyökérzet.
2016. jún. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fotó jó lenne.
2016. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na most az első felsorolt 3 féle dolgot... mint a meteorológusok kb. Minden lehet... Aha...


Így mindenki tud tanácsot adni.

Az epernek pont hogy kell a bőséges öntözés, mivel a gyümölcsnek is magas a víztartalma.

Én akármennyire túllocsoltam eddig, sosem lett baja, csak jót tett neki.


Az eper egy tápanyagigényes növény, elég hamar kimeríti a talajt, és hamar elöregednek a tövek.

Ezért tudni kellene, hogy a növényeid hány évesek, és hány éve vannak ugyanazon a helyen.

3 évnél tovább ne legyen ugyanott az eper, és áttelepítésnél is csak a fiatal töveket telepítsd át. A 3 éves vagy idősebb tövek mehetnek a komposztba, kimerültek, végük.

Az új helyet áttelepítés előtt jól trágyázd meg, meg fogja hálálni.

2016. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az eperpalánták május elején lettek ültetve , előtte gyep és fenyő volt a helyükön 30 évig.A talaj savas , napos helyen vannak ,érett szarvasmarhatrágyával lettek ültetéskor trágyázva .Az eper Clary fajtájú , szalmával van letakarva.


Valószinűleg gombabetegség , vagy káliumhiány lesz , nem tudom , hogy melyik.

2016. jún. 4. 12:29
 5/8 Lippóczy Ákos ***** válasza:
0%

Itt alapvető gondok vannak a fogalmakkal, mivel az eper az fán terem! Szerintem, amiről a kommentelés megy, az a szamóca lehet, mivel minden föld szintjén termő sokak által epernek nevezett gyümölcs az szamóca, a fán termő kék, vagy fehér színű az eper.

Így, hogy ez kiderült, akkor eperről, vagy szamócáról van-e szó?

2016. jún. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szamócáról van szó.....
2016. jún. 7. 08:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Leírja a kérdező hogy palántákkal van gond, erre a nagyeszű elkezd magyarázni, hogy az eper fán terem és nem tudja melyikről van szó. Ezt se bántja az ész, de okoskodik.
2016. jún. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lippóczy Ákos ***** válasza:
0%

Előttem levőnek!

Inkább köszönd meg, hogy tanultál valamit, a-helyett, hogy minősítenéd a másikat, a te hozzáállásod szerint!

2016. jún. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!