Kezdőoldal » Otthon » Kert » Zipper fűkaszákról szeretnék...

Minekutan kérdése:

Zipper fűkaszákról szeretnék véleményt hallani, olyanoktól, akik használtak már ilyet, vagy ismernek olyat akinek van ilyen gépe. Mennyire megbízhatóak, tartósak, érdemes-e ilyenre beruházni? ZIPPER ZI-MOS 145 fűkasza vételen gondolkodom.

Figyelt kérdés

#Zipper fűkasza #Zipper termékek
2016. jún. 3. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
2016. jún. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elgondolkodtató...
2016. jún. 3. 23:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem június 2.-án volt 3 éves az ilyen fűkaszám. Akkor még 29900 Ft. volt az ára 2 év garanciával. Szöghajtást zsírozom, benzint eleinte 1:35 keverékre kevertem, majd kb. 1 év után 1:40-re, mert sok volt az olaj. A kipufogóból néha verte az olajat.

Idén tavasszal kellett kicsit generáloznom. Az én hibám volt, hogy télen bent hagytam a benzint a tartályba.

A generálozás annyiból állt, hogy a tartály tetején lévő tömítést amin a benzincsövek jönnek cseréltem a benzincsővel együtt, mert a benzincső meg kilyukadt. A piacon a tömítés, benzincsövek, a szűrő együtt 600 Ft. volt. Saját magam kicseréltem.. Idén már 4x vágtam le a kb. 800 m2 területet. Ha odafigyel rá az ember, akkor hobby célra tökéletes. Csapágyazása, szimeringje jó még, kompresszió is jó, így erős. Könnyen indul, olcsó hozzá az alkatrész. Komplett új motrot tudtam volna rá venni 14000 Ft-ért. De nem vettem, mert még nincs rá szükségem


Most ismerősömnek, aki nálam többet használja a saját zipperjét, annak a benzincső csere tavaly volt, idén szimeringet kellett cserélnie a kihajtás felőli oldalon (200 Ft. volt a csapágyboltban a szimering). Illetve az elején a agyonvágta a damilfejet, mert feltekert vele többször is drótokat. Vett rá 10x1,25 husqvarna damilfejet, azóta azzal használja. Viszont Ő a fiával bérbe vág. Ezzel meg van nekik egy husqvarna is.


Nem bántam meg, másik barátoomnak MTD-je van. Többe került és már az első évben gyujtást kellett neki cserélnie rajta, azóta szimeringezte és idén a szöghajtása is megadta magát. Az is 3 éves. Igaz az a barátom nem éppen híres arról, hogy odafigyel a szerszámaira. Lehet nem zsírozta a szöghajtást.

2016. jún. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Annyi még, hogy a hevedert az első alkalom után levettem róla és egy fuxtec hevdert vettem rá. Azzal tökéletes és kényelmes.
2016. jún. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. Érdekelne még, hogy valóban nagy a fogyasztása? Egyik webáruházban, ahol ilyen fűkaszát is árulnak, azt írták.
2016. jún. 21. 22:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Husqvarnánál tuti többet eszik! Más kínaihoz viszonyítva szerintem ugyanannit fogyaszt. Tulajdonképpen ezeken a kínai beütésű fűkaszákon szinte mindegyiken ugyanaz a motor van. Még sose mértem meg mennyit eszik, de nem is szoktam tele tölteni, hanem inkább többször öntök utána.


Ennek a gépkönyvébe az van írva, hogy 1E40F-5 motorral van ellátva. Pl. a grasshoppers-en is az van. Tehát erre a gyújtás, karburátor és egyebek a piacon kapható kínai motorokhoz való alkatrészek is jók. Talán ennek a minőség ellenőrzése jobb, mint némelyik más kínaié. Én ipari használatra nem ajánlom! Viszont hobby alkalmazásra jó, ha a benzinkeverék megfelelő, zsírozva van a szöghajtás és odafigyelünk rá.

2016. jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem kb: 800 négyzetméteres területre kellene, kéthetenkénti gyakorisággal. Ha azt bírja, akkor jó. Nem nagy a fű, pont ez miatt, hogy kéthetente van nyírva. Egyhuzamban mennyi ideig lehet vele dolgozni? Bizonyos kínai gyártmányoknál van hogy 20 percenként pihentetni kell kicsit. Fuxtec a másik amin gondolkodom, csak ott 1 év a garancia, Zippernél meg 2 év, ami szerintem azért számít.
2016. jún. 22. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!