Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért írnak mindenhol mást a...

Miért írnak mindenhol mást a növények gondozásáról?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit csinálok rosszul. A növényeimmel mindig gond van. Próbálok utánajárni, de egyik helyen írja hogy szárazságot szereti inkább. A másik helyen ugyanaz a növény nem bírja a szárazságot. Hol lehet egyáltalán normális valós információkat találni?

Lassan már egy növényem sem marad meg, és nem tudom mi a hiba... úgy látszik mintha kiszáradnának, de akkor is kiszáradnak ha naponta locsolom, szóval nem tudom hol rontom el. Jelenleg az aloe levelek vége szárad el, meg a levendulám.


2016. jún. 3. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért van ennyi különbözö ötlet, mert a legtöbben nem értenek hozzá, csak írnak valamit, mert megfizetik.


Ha tényleg tudni akarod, hogy hogyan kell a növényeidet ápolni, akkor elöször annak kell utána nézni, hoyg eredetileg hol, milyen viszonyok közt él és ahhoz igazodi.


Nem mindegy, hogy hol tartod öket - nem minden érzi jól magát cserépben, nem minden talaj megfelelö minden növénynek, van, amelyik árnyékosabb, van, ami meg napos helyen érzi jól magát és tud rendesen feljödni.

A tápoldatozás van, aminek fontos, és van, ami elpusztul töle.


Az aloe kimondottan szukkulens növény, laza, nem túl tápdús talajt igényel, ritkán alapos öntözést - egy héten egyszer elég, de akkor annyi vizet adj neki, hogy teljesen átázzon a földje. Napon érzi jól magát.

Ha a levelek vége szárad, akkor valószínüleg a gyökere nincs rendben, vagy túl kötött a talaj, vagy a nyagyrésze eörohadt a túlöntözés miatt.


A levendula szintén napos helyet szeret, és uyganígy heti egyszeri alapos öntözést.


Szóval ha megbízható infókat szeretnél, akkor elöször a természetes élöhelyét keresd meg a neten és ahhoz igazodj.

(vagy ha gondolod, írj privátban, szivesen segítek)

2016. jún. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért ennyire nem durva a helyzet.

Az írásodból ítélve nem egyszeri esetről van szó, hiszen nem is egyetlen növényről írsz.

Linkeld be kérlek az egymásnak ellentmondó információkat.

Az esetek 99%-ában szerintem ugyanazt írják a növények vízigényéről, szárazságtűréséről, napfényigényéről, földről, stb.

Ha meg véletlenül lenne két teljesen ellentétes információ, akkor csak ki tudod szűrni, hogy egy kertészet honlapjáról van szó, vagy valami igénytelen gagyi honlapról.


Azt kizártnak tartom, hogy az egyik infó szerint valamit naponta kell locsolni bőséges vízzel, a másik oldal szerint meg alig kell neki víz, és az is ritkán. De várom a linkeket.


Érdekes, én is hobbikertész vagyok, vannak szobanövényeim, van veteményesem 8-10 féle növénnyel, de megtalálok minden infót a neten, amire szükségem van, és az általad vázolt problémával még nem találkoztam. Pedig minden nap foglalkozom a témával.

Ezen az oldalon is szoktam segítséget kérni, és itt aztán vannak félrevezető információk, de növényes kérdésekben itt sem jellemző ez, amit írsz.


Várjuk a linkeket.

2016. jún. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyjából így, ahogy az előző írja.


Ha pl. szobában taratod az aloét meg a levendulát (nem írtad, hol), akkor természetes, hogy nem bírják.


A legtöbb növény nem szereti, ha naponta öntözik.

Az aloét télen ne öntözd, nyáron 2 hetente, a többi növényt meg, ha nem fonnyadnak, elég hetente egyszer bőségesen. (Ha fonnyadnának, akkor nyilván gyakrabban, de lényeg, hogy ritkán és bőségesen.)

2016. jún. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!