Kezdőoldal » Otthon » Kert » Létezik jó könyv vagy útmutató...

Nefrit Holimion kérdése:

Létezik jó könyv vagy útmutató az egész évben termő (folyton termő) málna gondozásáról? Cím, szerző, bármi, hogy hol keressek?

Figyelt kérdés

Valami olyan ötlet született, hogy lugasszerűt kellene belőle kialakítani. Azért a "szerű", mert azt már megtudtam, hogy azt konkrétan nem lehet, mert nem úgy nő. Konkrétan azt olvastam, nem nő akkorára. Nem tudom, a miénk elég szépen növöget. :)

Bármilyen segítséget szívesen veszek, de egy könyvnek, (ami lehetőleg képeket, illusztrációkat is tartalmaz) örülnék legjobban. Előre is köszönöm. :)



#növénytermesztés #növénygondozás #egész évben termő málna #folyton termő málna
2014. aug. 10. 16:00
 1/4 anonim válasza:
2014. aug. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
2014. aug. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Olyan nagy tudás nem kell hozzá.

Teszel le nekik fa- vagy vasoszlopokat. (Nem kell túl stabil valami, nem az idők végezetéig szól, a málna egy helyen 10-12 évet bír, utána át kell telepíteni.)

3 sor drót kell: 60, 110, 160 cm-re. Ha úgy látod jónak, akkor akár 180-ig is emelheted, ha elég erősek az új hajtások.


A folytontermőnél a második termésre szoktak rámenni, mert a minősége sokkal gyengébb minőségű az egyszertermőkénél, és ha hagyják az első termést kihozni, akkor ezzel csökkentik az új hajtásokon növő (második) termést.

Tehát alapból úgy szokták nevelni, hogy a tél folyamán mindent levágnak földszinten, és kész, majd hajt tavasszal.


Ha nincs rendes egyszer termőd, akkor ezt a változatot ajánlanám:

A téli metszésnél minden harmadik-negyedik szálat hagyod meg (30-40 centinként max. egyet), ezeket a középső drót fölött elvágod, a többit a földszintnél. Ezek a meghagyottak fognak júniusban teremni. Minél többet hagysz meg, annál gyengébb lesz az új hajtásokon a másodtermés.

Amikor letermettek a fás részek, kivágod őket, az újakat felkötözöd a dróthoz. Ha túl sok van belőlük, akkor a gyengéket tőből kitöröd.


Szerintem ennyi elég is az alapokhoz, a betegségek, kártevők elleni védekezés ugyanaz, mint az egyszertermőknél.

2014. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Ezt a könyvet én is megtaláltam, de jelenleg nincs megvásárolható példány, sajnos.

A linkelt honlapot is megtaláltam, köszönöm.

A szakszerű segítséget pedig különösen köszönöm a #3/3-as válaszadónak. :)

2014. aug. 21. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!