Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sütőtök virágjában apró...

Sütőtök virágjában apró fekete, mondhatni kemény páncélú bogarak vannak, repülni is tudnak. Mik lehetnek ezek és mivel tudok ellenük hatásosan védekezni?

Figyelt kérdés

Más növényeknél, kizárólak SÁRGA virágúaknál is találtam. Ráadásul mintha a virág bibéjénél/porzójánál központosulnának...

Arra is gondoltam, hogy letakarom az egész virágot rovarhálóval és kézzel beporzom, de jobban szeretném a méhekre bízni, viszont lövésem sincs milyen permetszer lenne a megfelelő virágzáskor...



2016. jún. 16. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A virágport eszik, és közben beporozzák a virágokat. Semmi kárt nem okoznak.

A beporzást százféle rovar végzi, nem csak a háziméh.

2016. jún. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Erre gyanakodtam is, de a fene sem gondolta, hogy ilyen nagy mennyiségben vannak. Sajnos az első virág nem is kötött, pedig voltak jópáran és volt már porzóm is, de ezek szerint akkor más lehetett a gond. Megnyugtattál!!
2016. jún. 16. 22:11
 3/3 ...wait for it... válasza:
A mi sütőnkben eleve nincs virág sem.
2016. jún. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!