Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fekete szeder teljesen elburjá...

Fekete szeder teljesen elburjánzott, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron ültettem,el pár tövet.Csináltam nekik támrendszert is,idén tavasszal kikötöztem őket,majd kb.másfél méter magasan visszavágtam őket.Innentől kezdve rengeteg gyökérsarjat hoztak,amik mára már hatalmasok lettek.Mit kell csináljak velük?A régieket vágjam ki,és az újakat hagyjam meg?

2016. máj. 15. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Eddig jól csináltad!A tavalyi veszőkön lesz az idei termés.

Ha letermett vágd ki őket tőből a nyár végén.

Ami most hajt azokat is kötözd fel,jövőre azon lesz a termés.Ha már túl nagyok a hajtások akkor nyáron is visszavághatod ,akkor még több oldalhajtást hoz majd.

Nagyon bőtermő,nekem is van.Igénytelen növény,viszont ha nagyon hideg a tél akkor a vesszők elfagyhatnak.-15-20 fok körül.

2016. máj. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. máj. 15. 16:30
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak attól félek,hogy nem lesz rajta termés,mert nagyon sűrű.
2016. máj. 15. 17:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor tavaly elültetted a töveket akkor milyen távolságra ültetted őket,és mennyi sarjat hozott egy tő?

Túl sokat be hagyjál meg belőle,max.3-4 elég tövenként a többit vágd ki.

A hosszúságnak elég a 2 m körüli,kb jól vágtad vissza ha vannak oldalhatásai és tudod valahová kötözni akkor abból is hagyhatsz párat a többit olyan 20 cm- nél vágd el.

Az idén jött sarjakból is elég tövenként 3-4,mert ha túl sok van akkor nem lesznek eléggé vastagok.

Igen sűrű lesz,egy darabig amíg a letermett veszőktől meg nem szabadulsz.Ugye már jönnek a tavalyi veszőkön a termőhajtások?hamarosan virágozni fog,majd jön a termés..

2016. máj. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és ha van lehetőséged rá akkor öntözd őket ha túl száraz a földje,imádják a vizet.
2016. máj. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam 1 m-enként vannak a tövek, és kb. 5 termővesszőt hagyok meg, 1,5-2 m hosszban, amiket legyező alakban húzok szét a kordonon.

Tavalyi ültetésnél szerintem 2-nél többet nem szabad, de ha nem elég erősek, akkor csak 1-et.


Már vagy 30 éve megvan, részben fagyzugos helyen, még soha nem fagyott el egy sem, átlagos teleken sok levél is megéri a tavaszt.

2016. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!