Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet, hogy hülye kérdés, de...

Lehet, hogy hülye kérdés, de a kaktusz hajlása függ attól, hogy melyik oldalról kapja a napfényt?

Figyelt kérdés
Tehát most úgy tűnt, mintha arra hajlana, amerről kapja a fényt, ez véletlen?

2016. jún. 22. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen, én az enyémeket pontosan ez miatt néha át szoktam forgatni a virágtartón.
2016. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden virág arra hajlik, azon az oldalon nő jobban, amerről a fényt kapja.

Ezért szoktuk pl. a szobában a cserepes növényeket időnként fordítani, és akkor szép, egyenesen felfelé növő törzsük lesz. Pl. a fikusz, hasonlók.

2016. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

én is megforgattam őket, de nem tudtam, h ez tényleg így van-e, csak ebben bíztam, mert már kezd nagyon elhajlani egyik irányba


köszönöm. :)

2016. jún. 22. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Kaktuszt nem érdemes forgatni, ez nem hajlik olyan könnyen, mint egy leveles növény, a forgatás megnyúlást okozhat.
2016. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Négyes, eddig még nem nyúlott meg egy kaktuszom sem. :-) A kaktusz nemcsak hajlani, nyúlani is nehezen szokott. Egyébként a nyúlás akkor jellemző, ha nincs elég fény ott, ahol a kaktusz van, és igyekszik a fény felé. Egy természetes fénnyel jól megvilágított helyiségben elég csak forgatni.
2016. jún. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na de miből gondolod, hogy nem fényhiányos helyen van?


Nekem nagyjából az összes, 300 körüli kaktuszom oldalra megy kissé, és mindig a fény felé fordítva szoktam költöztetni is őket, és mindig van egy csomó virágzó.

Én nem vagyok profi kaktuszos, de ismerek profikat, ők soha nem forgatják, és ez nem lehet véletlen.

2016. jún. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok profi kaktuszos, csak van jó pár darab belőlük. Amit leírtam, az a saját növényeimmel tapasztalt dolgok, természetesen nem zárja ki azt sem, hogy neked is igazad van. Nálam ami ablaktól, azaz a fénytől távolabb volt, az nyúlott meg egy kissé, ami az ablakban volt, az csak elhajlott, amit átfordítással korrigálni tudtam.

A virágzást ahogy észrevettem, ez nem befolyásolta.

Amúgy a kaktuszoknak milliós nagyságrendű különféle alfaja van, aki mindegyiknél meg tudná jegyezni a pontos igényét a növénynek, az simán megérdemelné a "Dr" előjelet a nevéhez.

2016. jún. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!