Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virágostól vásárolt szobanövén...

Virágostól vásárolt szobanövényt át kell ültetni?

Figyelt kérdés

Eddig sajnos sosem maradtak meg nálunk a cserepesek, kezdetben a hozzá nem értésem, majd a macskánk miatt.

Most sikerült fali virágtartókat szereznem, ezt nem tudja piszkálni.

Több halott cserepesemnél is azt mondta anyósom, hogy át kellett volna ültetnem, nem jó földben adták el.

Egyet átültettem, az attól pusztult el.

Most van egy gyönyörű szarvasagancs páfrányom. Nem szeretném tönkretenni. Egészséges, szép növény, a virágos hozzáértőnek tűnt.

Sajnos a lényeget felejtettem el.

Érdemes vásárlás után átültetni, vagy ne piszkáljam?


2016. jún. 26. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Én mindig átültetem, kis cserépben adják el és már kiéli addigra a földet. Sok növény nem szeret műanyag cserépben lenni. Nálam is kevés fajta növény marad meg (télen túl kevés a fény, száraz a levegő), inkább igénytelenekkel próbálkozz. A szarvasagancs is elég kényes.
2016. jún. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Pont a lakásba illik, legalábbis ami a fényviszonyokat, és a többit illeti.

A legtöbb helyen éppen kezdőknek ajánlják :)

Finom, lazított, kevert föld van alatta, nekem pedig csak sima virágföldem van itthon. Nem nőtte ki még a cserepet, így inkább nem piszkálom.

2016. jún. 27. 08:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Ami alatta van, az feltehetőleg rengeteg tőzeget tartalmaz, hogy laza legyen, mert a túlöntözésre érzékeny.

Ameddig ki nem növi a cserepet, tápoldatozd, hogy szépen fejlődjön.


A virágbolti növényeket 99 %-ban azonnal át kell ültetni, nem mintha a földdel lenne bármi gond (szépek benne, nem?), hanem mert akkor adják el, amikor már át kellene ültetni. (Vagy más megfogalmazásban, úgy választják meg a cserépméretet meg a vele a föld mennyiségét, hogy még éppen elég legyen az eladásig.)

Ilyenkor a régi földet nem szabad bántani, legfeljebb a felső réteget leszedni, amiben nincsenek gyökerek. Igaz, hogy ez az az anyag csak a napi öntözés esetén működik jól, de kiöntözés ellen hasznos.

2016. jún. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem is tudom, milyen keverék van a cserépben, sajnos ennyire még nem értek hozzá.

A napi öntözés felejtős... szombaton vettem a virágot, még mindig nedves a földje, pedig nem 20 fok van idebent. Úgy látom, inkább tartja, mint átereszti a vizet.

Azzal számoltam, hogy hétfőn-kedden öntözni kéne, ahhoz képest még mindig nem.

Úgy látom, jól érzi magát, kicsit nyúltak is a levelei azóta, és tele van alul friss levélkezdeményekkel :)

Az biztos, hogy nem szőtték át a gyökerek még a földjét, mert a földdarab egyáltalán nincsen egyben, úgy néz ki, mint amit frissen ültettek el.

Mondjuk tény, nem is "futószalagos" virágárustól vettem, hanem olyantól, aki csak pár darab különleges cserepest tart.


Tápoldatot milyet ajánlanál hozzá? Nagyon szemezek a házi módszerekkel, nem tartok itthon semmilyen vegyszert, szívesen kiváltanám ezt is. A csalánfőzet vajon jó lenne neki?


Köszönöm válaszod! :)

2016. jún. 29. 12:40
 5/7 anonim ***** válasza:

A túl tőzeges föld jellemzője, hogy addig jó, ameddig egyszer nagyon össze nem szárad, onnantól csak átfut rajta a víz (meg a cserép széle mellett, mert összemegy a föld, és úgy marad). De lehet, hogy ez nálad valami jobb anyag.


Az ilyen "vegyszerek" azokat az anyagokat tartalmazzák, amikre a növényeknek szükségük van. A csalánfőzet a szükséges anyagoknak csak egy részét tartalmazza, az adagolás is kérdéses, könnyű vele bármilyen növényt kinyírni. Valamint, a növény csak szervetlen anyagot tud felvenni, a csalánlé meg szerves anyagokat tartalmaz, tehát a lebomlásukig sok furcsa és idegesítő tünetet lehet megfigyelni.

Nekem az 500 pozsgáson kívül is van vagy 300 cserepes növényem, de nem merek ilyen vackokat használni. Felváltva használok különféle jobb minőségű tápoldatokat, pl. Vuxal, Vitaflóra, stb.

2016. jún. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Úgy látom, a természetben is megélnek valahogy a növények, ott pedig senki nem tápoldatozza őket, csak az eső.

Egyébként a szarvasagancs pont utánpótolja magát az alsó levelei felhasználásával, nagy tápanyag hiányt nem tudok elkövetni ellene.

Én kísérletezősebb vagyok, megpróbálom.

Köszi a választ :)

2016. jún. 29. 23:39
 7/7 anonim ***** válasza:

A természetben senki nem tápozza a növényeket, de a gyökerek be tudnak hálózni kellő méretű talajmennyiséget. Ha még sincs elég tápanyag, akkor meg a növények kicsik, fejletlenek maradnak. Ezért van, hogy ha egy kicsi cserépbe esve kikel egy parlagfű, akkor az egyébként jóval 2 méter fölé növő hatalmas bokor helyett csak egy 10-20 centis egyszálas növény lesz. (De azért kivirágzik.)


A szarvasagancs ugye fákon él, levélkorhadékon, naponta megázik. Itt a tápanyagutánpótlást a rendszeresen hulló levelek biztosítják.

Nekem volt valamikor gyerekkoromban, úgy 2 évig elég jól nézett ki, aztán elkezdett egyre kisebb leveleket hozni. Akkor vettem rá tápoldatot, és hirtelen megint óriási leveleket hozott.

2016. jún. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!