Kezdőoldal » Otthon » Kert » Esővízgyűjtőből szivattyúval...

Szevia kérdése:

Esővízgyűjtőből szivattyúval locsoláshoz valóban nem javasolt a 12-es slag?

Figyelt kérdés
Van egy 300literes esővízgyűjtőm, továbbá a csatornázás miatt használaton kívülre került szikkasztóra is rá lett kötve ereszcsatorna, szóval az is esővízgyűjtő. Locsolni szándékozom a kertet, vettem egy/enlőre egy/ szennyvízszivattyút,450 wattos, otthon kibontva láttam hogy 3/4-es a slag csatlakoztatója, vagy hogy hívják, nekem meg 1/2-es slagom van. Javasolták, hogy vegyek . Nem tudom mi a neve amivel 3/4-es slaghoz 1/2-est tudok csatlakoztatni. Meg is vettem, de közben az OBI-ban egy eladó hölgy azt mondta ne használjam 1/2-es slaggal a szivattyút, mert tönkre megy. Ezen azért csodálkoztam, mert másvalaki meg azt mondta korábban, hogy ne sokat várjak a szivattyútól locsolás témában, mert épp hogy csak csörgedezni fog a slagban a víz. Mi az igazság e témában?

2016. júl. 8. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:
ha egy gyenge szivattyúra raksz egy vékony slagot, akkor az még jobban lecsökkenti a vízhozamot
2016. júl. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja egy szenvízszivattyút ilyennel nem lehet tönkretenni, de tényleg csak pisilni fog...
2016. júl. 9. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

"ha egy gyenge szivattyúra raksz egy vékony slagot, akkor az még jobban lecsökkenti a vízhozamot"


Ez érdekes, mert az ember azt gondolná, hogy minél nagyobb a slag átmérője, annál gyengébben jön a víz.


És ezek a gyűrött alakú könnyű slagok, amik a víz hatására nyúlnak ki, vajon hogy működnek ebben az összefüggésben?

2016. júl. 10. 09:46
 4/5 anonim ***** válasza:

A vízhozam nem egyenlő a vízáramlás sebességével.

Vékonyabb slagban lehet, hogy kicsit gyorsabban folyik, de 10 liter víz lassabban jön ki, mint egy vastagabb slagon.

2016. júl. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Túl nagy az ellenállása a fél colosnak. Inkább 3/4-est vagy 1"-ost vegyél hozzá. Az összegyűrődőket meg felejtsd el, az csak vezetékes vízhez jó.
2016. júl. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!