Kezdőoldal » Otthon » Kert » Minden fűnyírás utáni hengerel...

Minden fűnyírás utáni hengereléssel valóban jót teszek a fűnek?

Figyelt kérdés

Idéntől minden fűnyírás után elkezdtem lehengerelni a füvet,mivel úgy hallottam, ezzel erősíthető a fű,illetve segít,hogy még inkább dúsabb legyen,és ez még határozottabban így van,ha a fűnyíróval mulcsozni is tudok.

Ez valóban így van?

Van esetleg valami szabálya,hogy mikor ideális vagy mikor tilos?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2016. máj. 22. 15:12
 1/2 micerfruzsi válasza:
Én ilyet még nem hallottam de ártani nem árthatsz neki szerintem
2016. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,bár a másodikat nem teljesen tudom kibogozni.

1-2 cm-es fű sosincs,mivel egyrészt nem golfpályára szánt füvünk van,amit olyan rövidre szabad nyírni,másrészt a minimális vágási magasság is mindig 3-4 cm.


Mivel Husqvarna fűnyírónk van,ezért én a gyári tippeket\használati utasítást fogadtam meg,ami úgy szól:

Maximum 5 cm-es füvet szabad mulcsozni és annak is az 1/3 részét és így lesz hasznos bio trágya.


A hengerezést pedig akkor ezentúl hanyagolni fogom,vagy legalábbis csak ritkábban fogom elővenni,mert azért kézzel végigtolni még egy közepes udvarban is felér egy edzéssel.

2016. máj. 24. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!