Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szedtem fel új krumplit, de...

Szedtem fel új krumplit, de alig néhány szemet tudtam 3 hatalmas tő alól, miért ilyen kevés?

Figyelt kérdés

A 3 tövet is úgy kell érteni, hogy egy tő több növény, mert nem vetőkrumplit vetettem, hanem megpucolt krumpli csírás héját.

A növény a föld felett hatalmas, gyönyörű, de alig van alatta valami, miért?


2016. júl. 11. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
hány hete veteted? virágzott már?
2016. júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valamikor május körül, pontosan nem tudom.

Igen, múlt héten láttam rajta virágokat.

Nem értek hozzá, mit jelez a virágzás, akkor még várni kell vele?

2016. júl. 11. 19:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem krumplit vetettél, hanem krumplihéjat?

Nem is értem miért vársz gazdag termést...

Kezdetben a csírázó krumpli magából a gumóból szedi a tápanyagot a növekedéshez és a differenciálódáshoz, a szaporodáshoz. Ha ezt a tápanyagot elspórolod, ne csodálkozz...

2016. júl. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen későn ülteted, ha vetőburgonya helyett krumplihéjjat ültetsz, ha a csapadék is kevés, ha a burgonya termesztési foka nem elit, vagy szuper elit, ha nem megfelelő a tápanyag ellátás, ha a töltögetést nem megfelelő időben végzed, akkor adj hálát, hogy egyáltalán van alatta valami.
2016. júl. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A virágzás után a szárak hosszirányban bordásodnak színesednek, majd szétesik a bokor /lefekszik a lomb a földre/. Ez előtt nem érdemes még kiásni.

Az ültetésre : telihold után 1-3 napon, és ha ez május elején van akkor akkor. Korainak pedig az előző ciklus.

Egy növénynek 1-2 cm3 hús állomány kell és egy csira. Tápanyag igényes növény, ha nincs elég csapadék locsolással pótolni kell. Gondolom csak a kertedbe veted, így elegendő az étkezési krumpli is, mivel a nagy termelők így gondolják, hogy elitt minőség kell, ezért a étkezésinek megvett az még ut-1-es...

2016. júl. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

80%-os: köszönöm.


igen, a bokrok elfeküdtek, szétnyíltak.


Többieknek: nagyon sok embert tudok, aki krumplihéjat vet. Ugyanaz, mintha kerek krumpli lenne.


Hát csapadék meg volt bőven, még túl sok is az idén.

Előzőleg, még vetés előtt a föld meg volt trágyázva, és rengeteg eső esett, de ha nagy ritkán nem esett, akkor vasas kútvízzel volt locsolva.

2016. júl. 12. 13:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem.
2016. júl. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!