Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudok-e valamit ezzel kezdeni?

Tudok-e valamit ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés

A zöldborsónkat nem tudtam idejében leszedni. A növény elszáradt, a hüvelyekben levő borsószemek kemények, szárazak.

Lehet-e velük valami értelmeset kezdeni?!?



2016. júl. 12. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szárítsd ki teljesen, ha nem valami extra hibrid fajta, akkor vetőmagként fel fogod tudni használni jövőre.
2016. júl. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Felszedjem, és a magokat kifejtett állapotukban hagyjam tovább száradni?

A növény sárgásfehér, levelei zörögnek, töredeznek...

2016. júl. 12. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, a kifejtett magra gondoltam, azt kell továbbszárítani. Nekem anno édesanyám soha nem vett bolti magokat, a zöldborsón pl. ilyen módon hagyott fenn hüvelyeket, és így rakta félre a vetnivaló magot. Persze az még nem volt ilyen túlnemesített fajta, mint a ma kapható magok, de mindig kikelt, és ellenállóbb volt a betegségekkel szemben is.
2016. júl. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tovább szárítod vetőmag, vagy sárgaborsó lesz belőle. Ez utóbbit hántolni kell. Vagy megfőzve lisztes allagú, és ízű borsó lesz belőle. Ami ugyan elég magas rost és fehérje tartalmú.
2016. júl. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szedd le, fejtsd ki a szemeket, és szellős helyen a magokat szárítsd tovább. Isteni szárazborsód lesz télire. Vászon, vagy papírzacskóban tárold, de vigyázz, az ételmolyok szeretik. Levesekbe, rizibizibe isteni. Csak nyilván jóval tovább fő meg, mint a zsenge borsó. Vagy a szárazbabhoz hasonlóan előző este a szárazborsót is be kell áztatni.
2016. júl. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!

Ma reggel már felszedtem, (felnyűttem....), és folytatom, ahogy ajánlottátok!

:)

2016. júl. 13. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!