Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezzel a kókuszpálmával lehet...

Ezzel a kókuszpálmával lehet még valamit kezdeni? (KÉP)

Figyelt kérdés

A vásárlás után néhány héttel elszáradtak a levelei, pedig mindennap permeteztem vízzel (egy idő után naponta többször is), hogy a párásítás meglegyen. A földje sem volt soha száraz, csak nedves, ahogy olvastam, hogy lennie kell. Igaz, az erkélyajtótól kb másfél méterre volt, és szellőztetéskor ez esetleg probléma lehetett, de nem hiszem, hogy ez volt a fő ok. Kb másfél méter magas volt. Amikor az összes levele elszáradt, le lett vágva a kókusznál. Most a kis csonkot (ami a szár alja volt) kiszedtük belőle, és a kókuszt kivettük a földből, hogy megnézzük a gyökerét. Annak semmi baja, sem penészes szag, vagy rohadásra, száradásra utaló jel nincs.

Van még esély arra, hogy újra kihajtson? A földből jobban kint volt, a képen a mostani állapot van, most kicsit jobban beástuk.


[link]



2012. dec. 16. 15:45
 1/2 anonim válasza:
húú ilyet még nem is láttam de azt tanultam hogy a pálmák törzse a korábban már elszáradt levelekből épül fel azok egymásra rétegeződnek és és úgymond megcsontosodnak
2012. dec. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Húzzál rá egy zacskót legyen jó páradús környezetben hátha még kihajt, bár nem sok a remény! Ja és rakd meleg világos helyre, de ne felejtsd el hogy napi szinten többször kell szellőztetni.

Sok sikert!

2012. dec. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!