Kezdőoldal » Otthon » Kert » A vitorlavirág összes virága...

A vitorlavirág összes virága miért zöldül be nagyon hamar?

Figyelt kérdés

Úgy veszem észre nőni nő rendesen.

Sugáraráliával egy időben jöttek, a sugárarália viszont nem hoz új leveleket, mintha a szára ketté szeretne ágazni. Mindkettő át lett ültetve. A sugárarália, ellentétben a vitorlával szükségelte az új földet. A vitorlát 5 fele szedtem, ültettem szét, a neten nem találtam válaszokat a kérdésemre. Esetleg van másoknak is hasonló tapasztalataik?



2016. júl. 20. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor zöldül be, ha levirágzik. Ha meleg van, akkor gyorsabban történik, mint hüvösebb idöben.
2016. júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a hétvégén az obiban az összes vitorlavirág fehér volt, egy boltban láttam egyet és ott is fehér volt, de az enyém zöld, arra gondoltam/ok valamit rosszul csinálhatok?!
2016. júl. 20. 09:40
 3/4 anonim ***** válasza:
A szóban forgó anatómiai rész tulajdonképpen egy u.n. fellevél és bizonyos élettani körülmények között (pl. nitrogénben dús ültetőközeg vagy a vegetatív fejlődés időszaka) a zöld kloroplasztok megjelennek a szövetekben. Talán nem kellett volna megzavarni a szétosztással és az átültetéssel az aktuális élettani állapotát.
2016. júl. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezen felül, létezik direkt zöld színű, meg olyan is, aminek csak az alja fehér teljesen, felül zöldbe megy.

A képkeresővel megnézheted.

2016. júl. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!