Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehetne megoldani hogy...

Hogyan lehetne megoldani hogy soha többé ne kelljen füvet nyírjak? Elég nagy a füves terület és semmi kedvem a kötelező fűnyíráshoz ami csak elveszi az időm és energiám. Valami vegyszerre gondoltam vagy lángszóróra (mintha betudnék olyat szerezni)

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy nagy kertimádó, hisz a kevés szabadidőmben elmegyek edzeni vagy a monitort bámulom. A ház udvarából mindent kipucoltam amit lehetett hogy a legegyszrűbb legyen és véletlenül se akadjon teendőm vele. Egy problémám viszont maradt: a fű folyton nő. végleges megoldás kell ellene. Nem érdekel az esztétika.

#fű #kert #fűnyírás #megoldás #energiaspórolás
2016. júl. 21. 09:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Betonoztasd le te kockák gyöngye.
2016. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
kavics, beton, mulcs, stb
2016. júl. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

Hosszútávú megoldás kell vagy gyors és rövidtávú? :D


Na mert...


Ha ültetsz pár diófát, akkor azok ha már kellően nagyok és nagy árnyékot csinálnak, akkor nem fog alatta a fű sem teremni, csak néhány, de az már nem vészes.


A leggyorsabb és legrondább és legrövidebb távú megoldás, ha lenyírod, majd ráterítesz valami nagy sötét nejlont (pl amit szobafestők használnak), vagy ponyvát, vagy ami van. Szóval ha letakarod, akkor kipusztul alatta. Persze ha felszeded, rövid idő múlva újra gazos lesz, mert a magok életképesek még... Na meg az idő és napsütés vasfoga az ilyen nejlonokat hamar tönkre teszi. Ja, átlátszó nejlon az nem jó....


Hosszabb távú, ha lebetonozod vagy csak betondarabokat, téglákat, cserepeket, hasonlókat pakolsz le....


Ha mégis bíbelődnél, akkor elkezdhetsz gyöngyvirágot is ültetni, az ha elszaporodik, közötte nem szeret a fű nőni...

De amúgy még egyszer mondom, hosszú távra diófa kell!

2016. júl. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Ritka igénytelen ember lehetsz...

Fizess valakinek, hogy nyírja le.

Vagy inkább add el a házat, és vegyél lakást.

2016. júl. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Így van, az ilyennek lakás való... nézem sokszor, hogy a kertet le térkövezik, lebetonozzák, hogy véletlenül se kelljen a kertben két mozdítást végezni...

Kérdezem én: mi a nehéz abban, hogy kéthetente lenyírod a füvet? Még az egészségnek is jót tesz, legalább szabadban vagy kicsit.

2016. júl. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
A fűnyíró fogójához kell szorítani a mobilodat és pokemon gózni kell fűnyírás közben :-)
2016. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

1-2/6: sajna a beton nem nyert. gondoltam rá, hisz az lenne a tökéletes megoldás, de túl drága lenne. kavics és mulcs, ez jó, ennek utánanézek.

3/6: Ezen is agyaltam már, csak nem nejlonnal hanem bármi mással, tehát van potenciál ebben az ötletben.

A diófa totál profi lenne de később nem akadnának gondok magával a fával ?

6/6: ha joltudom európában még nincs pokemon go :D

4-5/6: jesszusom. No problem, hisz számítottam ezekre a kommentekre :P ,... Az, hogy kertesházban él valaki nem azt jelenti hogy fú de szeret kertészkedni. Békés lakókörnyezetben zavartalanul élni, ez az igazi kertesházi élet lényege. Most költözzek dobozba hogy a falakból is a veszekedések, kúráshangok, kutyaugatások, csecsemősírások meg egyéb szarságok bontsák meg az otthoni csendet?. Haveromnál hallani lehet minden alkalommal mikor megnyitja valamelyik szomszédja a csapot xD... Tudjátok az emberek manapság eljárnak dolgozni. Kinél hogy jön össze a dolog de szinte az összes munkahely drámaian lecsökkenti az energiád és időd is, a maradékot egyikből sem áldozom szívesen a fűre, aminek semmi gyakorlati haszna sincs.

Kösz az ötleteket és a kritikákat is, jöhet még mindkettőből :)

2016. júl. 21. 17:18
 8/16 vatafak ***** válasza:
82%
automata fűnyíró, olyan is van amit te magad távirányíthatsz ha geek showoff partyt rendezel
2016. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Valóban létezik már automata fűnyíró. Azzal semmi dolgod. Kimegy, lenyírja a füvet, ha úgy érzi, hogy kezd lemerülni, bemegy és törlőre teszi magát. Németországban több ilyet látni. Némileg környezetbarátabb megoldás egy-két liba. Azok reggel leteszik a fejüket a fűbe, és egész nap legelnek. (Meg fosnak.) Májusban veszel előneveltet, ősszel pecsenye méretűre növekszik, és levághatod/eladhatod.
2016. júl. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
*töltőre teszi magát
2016. júl. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!