Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit jelent pontosan a "félárny...

Mit jelent pontosan a "félárnyék" a szobanövények szempontjából?

Figyelt kérdés
2016. júl. 28. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem direktbe éri a napfény, hanem valami függöny megszűri, illetve a falról visszatükröződő fény.

Ne égesse a nap.

2016. júl. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha függöny van közte meg az ablak között, az már félárnyéknak számít (az üveg magában is sok fényt kiszűr).


De félárnyékot nem annyira szobában, inkább szabadban szoktak emlegetni, a nyáron kint tartott szobanövény esetében. Nem ilyen kontextusban olvastad?

2016. júl. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A félárnyékot kedvelő növényeknek elég napi 4-6 óra közvetlen napfény. A tűző délutáni napsütéstől álltalában óvni kell őket.
2016. júl. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az én szobámba közvetlen napfény soha nem jut be, mert az ablakom feletti előtető sárga üvege azt is megszűri, bár déli irányba néz az ablakom. Emellett egy diófa és az előtető oldalára futtatott borostyán is árnyékol. Így csak 12-14 óra között süt be a nap, de az is csak a sárga üvegen át megszűrt fénnyel. Akkor az én szobám nem is félárnyékos, hanem árnyékos?
2016. júl. 28. 11:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, kimondottan árnyékos.
2016. aug. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!

Akkor ezek szerint én tegyek le arról, hogy bármilyen szobanövény is megmaradhat a szobámban? :(

2016. aug. 1. 15:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt látni kellene a helyszínen, hogy mennyire sötét a szoba.

Van egy-két árnyéktűrő növény, ami viszonylag kevés fényben is elvan. Nálad inkább csak ablak előtt.

Pl. Scindapsus, vagy páfrányokkal is lehet próbálkozni.

2016. aug. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!