Kezdőoldal » Otthon » Kert » Orgona kiszedése, hogyan?

Orgona kiszedése, hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy sornyi orgonánk. a gyökere sűrű, új vastagságú.


hogyan lehet kiszedni? ásóval nem lehet, mert mindig megáll a gyökérzetben.


van rá valami trükk?



2016. júl. 30. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Csákány, írtókapa.
2016. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak a csákány és az ásó. Én kb. 10 m hosszú orgonasövénnyel harcoltam. Előbb le kell vágni a föld feletti részeket (legfeljebb 1-1,5 m törzset szabad hagyni, Utána csákánnyal, ásóval akkora gödröt kell készíteni a fa töve körül, hogy elvághatók legyenek a gyökerek, majd a törzset ide-oda mozgatva a nem látható gyökerek is elszakíthatók. Ezután fel kell ásni a talajt és alaposan át kell rostálni, hogy fennmaradjanak a gyökérdarabok. A földben maradó gyökérdarabok szinte mindegyike sarjakat hajthat, ami a későbbiekben szinte végtelenségig munkát okoz majd. Ha a gondos munka ellenére sarjak jelennének meg, azokat lehetőleg azonnal ki kell szedni (ásóval, csákánnyal) vagy gyomirtóval lepermetezni.
2016. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az ujjnyi vastagot ki lehet húzni is, és a felszín alatt olyan 10-15 centire ollóval elvágni.


De ha szép a virágja, akkor óvatosan is lehet, aztán cserépbe rakni 1-2 évre, és utána máshol elültetni.

2016. aug. 19. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!