Kezdőoldal » Otthon » Kert » Felállíthatós kerti medence...

BlackSann kérdése:

Felállíthatós kerti medence alján döglött alga kiszedése, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy a medence aljára lerakódtak a döglött algák és sehogyan sem tudom felszedni onnan.. A víz csapról lett feltöltve és kb. a 2. napon már keletkeztek az alján barnás foltok de az még nem volt vészes, de most 1 hét múlva már, ha belemegyünk a vízbe és felksvarjuk az aljáról kb. le sem lehet látni a 91 cm-es medence aljára. Rendeltem egy ilyen INTEX Venturi porszívót, de édes keveset szed fel szinte semmit nem segített. A vegyszerek jól vannak adagolva, feltöltésnél felhigított algaölővel kisikáltuk az újonnan vett medence belsejét, feltöltés után klór granulátumot adtam hozzá majd multi tablettát tettem az úszóba végül mértem ph-t az alacsony volt és most már felment 7.2-re, mert vettem ph növelőt, alapon gyönyörű tiszta a víz, de ha belemegyünk és felkavarjuk már nem... Esetleg másnak nem volt ilyen problémája? Ha igen és sikerült megoldania akkor kérem, hogy írja le, nagyon hálás lennék!:)



#alga #algásodás #medence #medence tisztítása #medence vize #algás víz #döglött alga
2016. jún. 24. 18:08
 1/2 anrino válasza:
Vezetékes vízcsap? Fontos, hogy amikor nem használod a medencét le legyen takarva, így kevésbé szaporodik az alga, a keringető meg járjon ezerrel, ha papírfilteres a szűrő azt naponta jó alaposan le kell slagolni, ha homokszűrő azt hetente min. vissza kell mosatni. Ha először felkeféled az alját meg a hajlatokat, akkor a venturi is felszedi, szerintem, ha elég nyomást küldesz rá a csapról.
2016. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sikerült felszedni teljesen az aljáról a döglött algákat, egy slaggal, egyszerűen megszívtam az egyik végét és szépen felszedtem. Viszont 3-4 órára rá ismételten ott vannak a döglött algák az alján igaz nem olyan mennyiségben mint előtte, de újra ott vannak... Egyszerűen ezt már nem hiszem el... Nem tud valaki erre megoldást? Mitől keletkezik benne ennyi alga? Jó pár napja az idő nem engedi és nem használjuk, le van takarva és a szűrű megy ezerrel, de így is ott vannak azok a döglött algák egyszerűen már megőrülök...
2016. jún. 28. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!