Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek ártok vagy használ...

Szerintetek ártok vagy használok a kertnek hogyha megmaradt fahamut szórok rá és bekeverem a földbe?

Figyelt kérdés
2016. aug. 4. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Bevett műtrágyázási szokás.
2016. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

minden, csak nem műtrágya.

ez természetes anyag.

kis mennyiségben hasznos, de vigyázz, ne vidd túlzásba, mert elviheted a talaj ph értékét rossz irányba, aztán semmi nem marad meg benne.

2016. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kis mennyiségben kiváló.A hol mag azt akarom,hogy ne nőljön a gyom,ott meg egyszerűen kiöntöm a kerítés tövébe.Megnövekszik ezáltal a talaj ph értéke ,és kész a gyomírtó.
2016. aug. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
de jó ezt se tudtam hogy gyomírtóként is lehet használni
2016. aug. 4. 22:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Komposztra hordom a fahamut. Ősszel aláforgatom a komposztot.
2016. aug. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A földedtől függ, hogy ártasz vagy használsz.

Ha egyébként is lúgos, akkor eszedbe ne jusson kiszórni.

Ha savas, akkor hasznos, egy bizonyos mértékig.

2016. aug. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

".A hol mag azt akarom,hogy ne nőljön a gyom,ott meg egyszerűen kiöntöm a kerítés tövébe."


Ezt már nem ajánlom.

Az elgondolást értem, csak az a baj ezzel, hogy a talajba kijuttatott anyagok nem maradnak ám azon az egy négyzetméteren, nem lehet ezt biztosítani. Esővel, locsolással, talajvízzel ezek terjednek tovább.

Te csak a kerítés tövébe szórod, aztán majd csodálkozol, hogy itt is csúnya a fű, ott sem marad meg a virág, stb.


Példa: ha a veteményesben van egy sor répa, meg kicsit odébb egy sor saláta, de a répa tetves lesz, meg amúgy sem akarsz répát enni, úgy döntesz, meglocsolod azt a sort hipóval. A salátához nem ér hozzá, de a föld felveszi a maró anyagot.

Ezután te jóízűen ennél a salátából?

Én biztos nem mernék.

Ugyanígy terjed minden a földben.

2016. aug. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kachy1 válasza:

Igazából nekem új, hogy gyomírtásra használja valaki, de nagy dózisban elképzelhető.

Azonban elsősorban a földben lévő rovarok írtására, illetve távoltartására szolgál. Kizárólag fából lévő tiszta hamut szabad használni, tél végén kell kiszórni egyenletesen elosztva a földön úgy, hogy vékonyan befedje a föld felszínét, majd berotálni. Célszerű dugványozás, illetve palántázás előtt 1-2 héttel végrehajtani.

2016. aug. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Joó László válasza:
SAVANYÚ KÖTÖTT TALAJRA KIMONDOTTAN JÓ -Részemről a legkorábbi vetemény (hónapos retek)éppen kikelt leveleit valamint a földjét szórom be fahamuval.Évekig nem termett retek a kertben ,mert a földibolhák lerágták a kis palántákat.AJÁNLOM MINDENKINEK!-Nem az én találmányom,sok más egyéb elfelejtett "ötletet" elődeink józan paraszt ésszel naponta használtak!
2016. aug. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!