Kezdőoldal » Otthon » Kert » A balkonon nevelt paradicsom...

Papu41 kérdése:

A balkonon nevelt paradicsom egyik levelének hátoldalán sok, apró, barna pete van. Képet is készítettem róla. El tudom küldeni? Hátha valaki megállapítaná, mi az.

Figyelt kérdés
A neten tanulmányoztam a paradicsom betegségeit, de ezt az elváltozást sehol nem találtam. Ha tudtok, kérek segítséget.

2016. aug. 6. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem így néz ki?

[link]

A krumplibogár rápetézik a paradicsom leveleinek aljára.

A kepfeltoltes.hu oldalra fel tudod rakni a képet.

2016. aug. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem egészen ilyen. Valószínű, hogy a krumplibogár nem fordul elő az 5. emeleten. Itt küldöm a kép linkjét.

[link]

2016. aug. 7. 22:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, hogy minek a petéje, szemétlevitel előtt a levelet letépni, és a szeméttel együtt kivinni.
2016. aug. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A levelet letéptem, kidobás előtt denszesszel "megitattam", bár nem tudom, ez a petét mennyire pusztítja el.

2016. aug. 8. 16:47
 5/5 anonim ***** válasza:

A rovar nem betegség. Legfeljebb kártevő.

Szerintem ezek nem peték, hanem frissen kikelt apró vándorpoloskák. Főleg a felső csoport jobb oldalán lévőnél látszanak a lábak, de több helyen máshol is.

Ha feljavítod kicsit a fotókat, jobban lehet látni.


Én amúgy csak annyit tettem volna, hogy két ujjal összenyomom őket, és kész.

2016. aug. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!