Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor szedhető a padlizsán?

Mikor szedhető a padlizsán?

Figyelt kérdés

Olvasgattam neten, de semmire se jutottam.

Nekem ilyen hosszúkás fajta van, szóval nem a bolti kövér padlizsán. Viszont idén van először, ezt is úgy kaptuk. Fogalmam sincs mikor lehet leszedni. Még a színe se változik, mert kezdettől fogva sötétlila.


Most leszedtem viszont egyet, mert már hetek óta ugyanakkora. Felvágtam és a száránál még olyan zöldes, ott nincs mag, csak az aljában.


Mi van ha kicsit éretlenebb padlizsánt megeszem? Lesz tőle bajom?


2016. aug. 15. 09:03
 1/2 A kérdező kommentje:
Vagy ha csak azt a részét amiben van már mag? Az már csak nem lehet rossz. Vagy igen?
2016. aug. 15. 09:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha már hetek óta ugyanakkora, akkor már rettentő vén, biztos keserű is, a malac még megeszi...

Amikor eléri a teljes méretét, akkor egyből szedni kell. Ha már kicsit is öreg, azt meglátni, mert fiatal korában nagyon sötét, csillogó felszínű, aztán ha öregedni kezd, akkor kezd a feketéslila szín kicsit barnásba átmenni, és megszűnik a csillogás, mattabb lesz.

Én hetente kétszer szoktam szedni, mert a vén nem jó ízű.


Az nem probléma, ha valamivel korábban veszed le. A zöld foltok nem fognak eltűnni, ez fajtajellemző, hogy melyiken vannak ilyenek.

2016. aug. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!