Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyepre kell a homok? Valamint...

Gyepre kell a homok? Valamint mikor kell gyepet szellőztetni?

Figyelt kérdés
Kell a gyepet homokozni? Ha nem folyik el a víz , ahol látom hogy áll a víz ott a föld összevan nyomódva. Ha ritkább a fű és a gyepszellőztető wolf gartenes, több részben teljesen kiszedte a füvet csak a föld maradt, a gyepszellőztető a rossz? Vagy mi ?

#gyep #homok #gyepszellőztető #kiszedi a fűszálakat
2016. aug. 15. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Füvet szellőztetni akkor kell, amikor a fű nyugalomban van. Kora tavasszal, vagy késő ősszel. Ilyen időszakban, amikor a fű olyan növekedési ciklusban van, hogy hetente kell nyírni - nem szabad a füvet szellőztetni!

A szellőztetés lényege, hogy a talajba vág bele a készülék, egyrészt elnyírja a gyökeret, ifjítja a töveket, illetve ezzel a vágással lazítja, levegőzteti a talajt. Közben összeszedi az elhalt részeket.

Ahol a víz megáll, ott lehet, hogy vízzáró agyag van a füvesítés alatt, illetve lehet az egész terület ilyen, csak ott a legmélyebb pont ahol a víz áll. Ilyen kötött nedves agyagos talajon, és hosszabb fűszálakkal végzett szellőztetés kimarhatja sajnos a füvet.

Homokot külön nem szokás alkalmazni, a füvet legalább 10 cm-es termő rétegbe kell telepíteni. (Vakondháló feletti rész.)


A fű és a gyep között is van érdemi különbség.

Füved van, vagy gyeped?

2016. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A homok lazitja a talajt , angliaban a focipalyakon alkalmazzak.Tudom mikor kell gyepszelloztetni, azt akartam tudni hogy csak a wolf garden szedi ki a fuvet hogy csak fold resz marad?ez lennek a gyepszelloztetonek a hibaja?
2016. aug. 15. 16:29
 3/3 A kérdező kommentje:
Es ha sok vizet kap ott osszetomorodik a fold nem lesz meg a vizelvezeto kepessege.Na ezt hogyan lazitsam fel ? Van olyan cipo amin szogek vannak biztos az is segitene nekem.
2016. aug. 15. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!