Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a gond vele?

Mi a gond vele?

Figyelt kérdés

sziasztok.Tudom nem az első kérdező vagyok ám nem is az utolsó.. szóval valami történt a kis bonsai-ommal név szerint japanese holly.kb 2 hete csak ugy el kezdett sárgulni, száradni a levele és az ágai is a tetején. a földje vizes, ugy ahogy irták.persze lehet hogy tévedtem a locsolásban hisz akitöl vettem azt mondta hogy tegyem vizbe és lepje el a cserép felét a viz...ám kiderült hogy nem ugy kellett volna... szóval a gyanúm az hogy túl lett öntözve, a vicces része az hogy 3 hónapja van meg a fa és most érezte ugy hogy na jó elegem lett? fura. szóval itt egy kép hogy hogy néz ki..


[link]


valakinek valami ötlete mit tegyek vele hogy ne száradjon tovább?menthető még? vagy kuka?



2016. aug. 24. 18:46
 1/4 anonim válasza:
Az lehet a gond,hogy nem párásítottál. Nem árt minden nap egy kis vízzel permetezni a leveleket. Még nem késő,szabadítsd meg az elszáradt részektől és kezd el permetezni,de ne vidd azt se túlzásba. Ha nem tápoldatozod,akkor vegyél kifejezetten bonsaira való tápoldatot.
2016. aug. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már vettem kifejezetten bonsai tápoldatot neki permetezni is szoktam nem nagyon cask heti 1x 2x kb

Akkor vágjam le a tetejét neki? vagy csak a vékony el száradt ágakat és leveleket? köszönöm a segitséged!

2016. aug. 25. 12:00
 3/4 anonim válasza:
Elsőnek is,vágd le csak a száraz részeket. Utána naponta egyszer, 1-2 spriccentéssel permetezd meg. Végül pedig hetente 1, max 2 alkalommal engedj a kádba vagy vödörbe kissé langyos vizet és merintsd el benne,majd vedd ki és ne pangjon alatta a víz...Nagyon fontos még az is,hogy huzatmentes helyen tartsd.reméljük így helyre jön a növénykéd.
2016. aug. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
mindig tanul az ember valamit. :) köszönöm a választ remélem segit.Szia
2016. aug. 25. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!