Kezdőoldal » Otthon » Kert » 10. 000 liter/ óra teljesítmén...

10. 000 liter/ óra teljesítményű búvárszivattyú locsoláshoz?

Figyelt kérdés
A lidl-ben most kapható egy búvárszivattyú, amire az van írva, hogy 10.000 l/ óra a kapacitása. Ezt a mennyiséget hogyan kell elképzelni? Colos csővel is csapat mint állat? Tudom, hogy a locsolócső hosszával csökken a kapacitás, de ha tudnátok hasonlatot mondani, megköszönném. Kaptam most egy házi vízművet, 3600 l/ óra kapacitással, de az rossz. Ki kell agyalnom, hogy elég nekem a 3600 vagy felesleges azt javíttatni, inkább vegyem meg a 10 ezreset. Elsősorban locsolásra használnám, ahol a locsolandó terület minimum 15 m-re van a kúttól. A válaszokat köszönöm.
2016. aug. 25. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen olcsó búvárszivattyúk gyakorlatban csak 5-6 méteres emelőmagasággal rendelkeznek, szval helyből bukja a nyomás nagyrészét, míg a kutból egyáltalán kiemeli a vizet. Szval ilyen colos csőről meg állatról ne is álmodozz. Meg konkrétumot se, ez nem előrejelzhető, ahhoz túl osk tényező számít.
2016. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mekkora a terület,amit locsolnál? Mennyi vízhozamú a víz nyerő hely(kút)?Mennyi a benne lévő,állandó vízmennyiség?.A kisebb hozamú kutat egy ilyen szivattyú 10 000 L/h semmi perc alatt kirántja.Csak ,ha van valami rálátás a dologra ezzel kapcsolatban,csak akkor lehet ezt eldönteni.
2016. aug. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Először is kösz a választ.

Másodszor, akkor nem lehet belőni, hogy milyen szivattyút vegyek, mert túl sok a változó? Akkor biztos ami biztos veszek egy 300 ezer forintos benzines szivattyút, azzal biztosan nem tervezem alul a kapacitást?

Légyszi adj tanácsot, hogy hogyan válasszam meg azt a legkisebb teljesítményű szivattyút, ami nem hugyozza a vizet, de nem is ver szét mindent? Mit kell nézni?

2016. aug. 25. 15:46
 4/6 A kérdező kommentje:

2. válaszadónak:

Ásott kút, 7m-es vízmagasság, az alja 10 m-en van. A terület most kb. 100 m2 gyep, kis virágoskert meg pár gyümölcsfa.

A kutat nem én ásattam, de szeretném a vizet használni belőle.

Neked is köszönöm az ötletelést.

2016. aug. 25. 15:51
 5/6 anonim ***** válasza:
10mx10 képzelek el.Ez egy ház alapterülete.Minek ehez 300 000-ért benzines szivattyú?Egy ilyen házi vízmű kapacitású búvár szivattyú is bőven megfelelne.A házi vízmű azért nem jó,mert kb.9 méterről tudja a vizet felszívni,mélyebbről nem.Itt a neten csemegézhetsz bőven belőlük.3/4 colos csőmérettel 1 000-1 200 Watt bőven jó.Ezek is szállítanak 1 500 liter/ órával.
2016. aug. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salk Balázs ***** válasza:

Szia!


Milyen locsolást szeretnél alkalmazni?


Elárasztás: jó a lidlis (1-2 évre)

locsolótömlős: nem jó a lidlis

öntözőrendszeres: nem jó a lidlis.


Tudok segíteni a számolásban, írj privát üzit.


üdv: Salk Balázs

2016. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!