Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért jó a CSÁSZÁRFA? Milyen...

Miért jó a CSÁSZÁRFA? Milyen előnyös tulajdonságai vannak a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Akinek van, vagy ért hozzá, kérem az válaszoljon! A szomszédom ilyeneket ültetett az utcára, ahol eleve szűk a hely, egy teherautó meg se tudja közelíteni a házunkat.( lehet, hogy nagyon hamar megnő?)

2016. szept. 1. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ha van tápozva, öntözve gyorsan nő, nagyon gyorsan

évi több méter is lehet fiatal korban


rossz, tömör (utcai) földben, öntözés nélkül lassabban

évi 20-50cm


fiatal korban télen könnyen tövig fagy, és már láttam öt éveset, ami 70 centis és minden télen visszafagy

2016. szept. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szép utcára való fa, várostűrő és gyorsan nő. A hátránya tényleg az hogy nagy. Meg van valahol határozva h az úthoz közel mennyire lehet ültetni fát, az önkormányzatnál tudnak segíteni, mert nyilvánvalóan az hogy a behajtást gátolja, az nem szabályos.
2016. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=XMUH6L0yZJk

ezt találtam. Mítosz a császárfáról

2016. szept. 1. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad bedőlni ezeknek. Én is vettem egy szuper nemesítettet Oxifa néven hirdették. Mert szeretek kipróbálni sokmindent. Azt már ki tudom jelenteni hogy tüzelőnek nem olyan fát termel mint hirdették. A keményebb nikecellel vetekszik talán nem a barnaszénnel ahogy írták. Bár nekem még 3 -4 év alatt ez a fajta nem fagyott vissza soha. De semmiképp nem olyan értékes mint ahogy beállítják.
2016. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a legnagyobb félrevezetés az, hogy a "csoda/oxi-fa fűtőértékét MJ/Kg-ban adják meg, ami hasonlatos a többi fáéval, más fák közt sincs nagy különbség.

De a termelését meg köbméterben adják meg.

És amit már említettek, olyan könnyű a fája (szárazon), mint a tömörebb hungarocell.

2016. szept. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!