Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magról akarok nevelni egy...

Magról akarok nevelni egy nektarinbarack bonsai fát és dugványozásból egy tujafa"életfa" bonsait! Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés
Hali. Nagyon megtetszettek a bonsai fák és elhatároztam hogy mindenáron akarok egyet :) nézegettem az interneten és megláttam egy gyönyörű szép fát aminek a neve PRUNUS MUME ami magyarra fordítva barackfa ha jól tudom :D de nagyon drága egy ilyen fa... ezért elhatároztam hogy magról megpróbálok nevelni egyet :) hiába keresgélem nem találok tippeket hogy hogyan kezdjek neki :( milyen földbe ültessem(jó e a sima virágföld), naponta hányszor locsoljam, mitől lesznek picikék a levelei, hogyan tudom formázni és mikor érdemes). De gyökereztetek jelenleg szomorú fűzfát és tuját"életfát" is! A válaszokat előre is köszönöm :) jajj igen és utóirat: nagyon szeretem a növényeket, lehet eleinte nehéz lesz belevágni a bonsai művészetba de mindent meglehet tanulni és szeretem a kihívásokat is :D

2016. szept. 4. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:

A Prunus mume nem barackfa magyarul, hanem japán kajszi. Semmiképpen se nektarin.

A neten magyarul is van ezer leírás a bonsai-okról.

Ha rám hallgatsz, nem egy ilyen erős növekedésű fajtával próbálkozol, hanem mondjuk kökénnyel, ami nem nő nagyra, és kicsik a levelei is.

2016. szept. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!