Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tescoban kapható rózsatövek...

Tescoban kapható rózsatövek mennyire életképesek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2016. szept. 8. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi az osanban vettünk egy tucatot, mind megeredt, mostanra gyönyörűek.

Az obiban is vettünk rózsát, de ott csak futórózsa volt(akkor) azok is nagyok már.

Persze bárhováis ülteted zsákos komposzt mindenképpen tanácsos, és beöntözni.

Ha papír burkolatba (is) csomagolták, azt nem kell levenni, mert szétmálik idővel(leellenőrizve)


Talán a nagyon illatos feliratúak az illatosak, a többiek csak szépek.


Persze kérdés, ki a beszállító,

2016. szept. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olyanokat választottam amik nem éppen a halálukon voltak :)) 5ből 4 megmaradt (rengeteg rózsám van és ez tök átlag)
2016. szept. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ezekre az 4-8 tövet tartalmazó cserepesekre gondolsz, nekem eddig 2-ből 2 kiment.
2016. szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi is Auchanban vettünk tavaly 2-t, ősszel még zöld volt, télen ugye nem lehet tudni róla semmit.

Védtem is, felkupacoltam.

Tavasszal vártam, hogy kihajtson, minden nap figyeltem.

Mikor már ismerősök mondták, hogy az övék hogy áll, gyanús lett.

Kiszedtük, hát egyik sem élt.


Most bokrot akarok, de nincs az az isten, hogy megint ilyen hipermarketes szrt vegyek.

Ezek a tövek kb 300 ft-ba kerültek, de egy rózsa 10-20 év múlva is rózsa lesz, mostmár tudom, hogy nem azt a párszáz forintot kell megspórolni, ha tényleg szépet akarok.

El fogok menni egy kertészetbe kb hó végén, és veszek normálisat.

Egyébként nyilván én sem olyat vettem, ami haldoklott.

A legszebb, legegészségesebbnek tűnőt választottuk ki.


Egy ismerősöm anyukájának az volt a vágya, hogy csupa-csupa rózsaszín rózsája legyen.

Neki legalább megmaradtak a tövek, de egyik sem lett rózsaszín, pedig mindegyiken olyan papír volt.......

2016. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi is ültettünk és megeredtek. De érdemesebb kicsit drágábban cserepes rózsát venni, ugyanis a cserepes legalább 1 év előnyben van. Ugyanis a csomagolt az első évben leginkább azzal foglalkozik, hogy megfelelő gyökeret fejlesszen, míg a másiknak már ez megvan, így az növekedni is tud rendesen..
2016. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!