Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserepes Bazsalikomot hogyan...

Cserepes Bazsalikomot hogyan tartsam othon a panel hazban?

Figyelt kérdés
vettunk a tescoban ilyen cserepes bazsalikomot....nyar elejen is volt mar csak azokon megjelentek valamik (fekete pottyok) - ekkor bent a lakasban a napsutotte parkanyon volt...

2016. szept. 13. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs erkély, vagy valami? Bent nem fogja sokáig bírni.
2016. szept. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
van erkély... ott napsutesbe kell rakni vagy arnyekra inkabb ?
2016. szept. 13. 13:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Napra, de ha eddig bent volt, egy hétre árnyékosabb helyre, hogy szokja az UV-t. Ha reggel vagy estefelé éri a nap, az ilyenkor már nem égeti meg.

Ez egynyári növény, vagyis nem több évre való. Ha jön a komolyabb hideg, és még jól néz ki, akkor szobában még egy darabig szerintem életben tartható.

2016. szept. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tèlen hol tartsuk?
2016. szept. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, leginkább a kukában...


Fűtött üvegházban egész jól elvolna, de hát olyan nem nagyon van a népnek. Fűtött szobában meg nem sokáig bírja. Egy nagyon világos, mérsékelten fűtött helyiség ablakában még valameddig. De ott se lesz olyan jajdeszép. Aki azt állítja, hogy de, az nem tudja, hogy is kellene kinéznie egészségesen.

2016. szept. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kukában?! A volt lakotarsam ugyanugy tartotta bent.de sajna sosem kerdeztem hogy lehet.:)
2016. szept. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mint írtam, feltehetőleg nem láttál még egészséges bazsalikomot.

Egy darabig elkínlódik a meleg, sötét szobában, mielőtt kinyiffanna. Elkezd megnyúlt, rossz kinézetű hajtásokat hozni, aztán végül elpusztul. Mint szintén írtam, ha nincs túlfűtve a helyiség, akkor egy napos ablakban elvan, de akkor se egészséges állapotban.

Azt nem írtam, hogy beviszed a szobába és 3 perc múlva már száraz lesz.

Ez akkor is egy nagy fényigényű mediterrán növény, ha valami ostoba jószágok lepontoznak.

Egy napos ablakban, az üvegen belül kb. fele fényt kapja, mint szabadban.

2016. szept. 15. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mèrt ne láttam volna? Nyáron veszek frissen. Nem vagyok hulye..sem városi de köszi
2016. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!